Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Asus K55VJ podezření na vyskoé teploty cpu a gpu

AHoj mám ntb o sestavě: I5 3210m,gt635m 2gb,8gb ram,1tb disk,Win 10 Home.Když hraju hry jako Flatout UC,Gta IV,Gta V má cpu 80 stupnů a grafika 75.Ovšem že když hraju hry tak to topí.Četl jsem mnoho dotazů na internetu o přehřívání tohoto ntb a tam uživatelé psali že teploty byly víc jak 90 stupnů.Pěřeno momocí CPUID HWMonitor.Vše jsem přepastval a vyčistil v ide režimu a prohlížení internetu,filmy,office má 50 stupnů.

Díky

no napríklad Alienwary nebo Asus RoGy a podobne majú chladenie tak spravené že s podobným výkonom desktop pri rovnakom záťaži rovnaký čas má takmer rovnakú teplotu, sú notebooky čo aj ked idú všetky jeho komponenty na max tak neprekročia 50°C, len je treba vedieť vybrať, samozrejme že vätšina a hlavne tých lacnejších môžu mať problémi s prehrievaním ale taký G752JY nebo G751JT rozhodne ne, tie majú teploty jako v bežnom desktope.

[img=http://rog.asus.com/wp-content/uploads/2015/10/1-G752_21.jpg]http://rog.asus.com/wp-content/uploads/2015/10/1-G 752_21.jpg[/img]

jn, žial sú aj také kde je GTX980M grafika a je tam jeden malý výfuk, malé rebrá a jeden ventilátor tak je jasný že to asi neuchladí... Ale sú notebooky čo majú aj 3 ventilátory, výfuk majú cez celý zadok a rebrá sú široké jak samotný notebook (od orkaja po okraj)

A kolko to ma potom kil? Ono sa da aj na desktop nalepit si rucku na prenasanie :) A ten desktop s ruckou potom bude mat 2x vyssi vykon lebo ne-M vs. M :)
On dotazovatel nema moc vykonne komponenty, a tie teploty su normalne v ramci specifikacii, tak to vyrobca neriesi. Nemusi to riesit ani on, stejne s tym nic moc neurobi.

sú aj verze s desktopovou GTX 980 (dokonca aj v SLI) čo sa týka kíl, tak 5-6kg :D ale proste sú notebooky ktoré výkonovo sú na tom fakt extrémne a popritom sa vôbec neprehrievajú. Samozrejme aj cenovo su uplne inde, aneb pod 100 tisíc si GTX 980 v SLI (desktopová verze 8GB) v notebooku nezoženieš :D

podla toho videa neni guma ani na GPU ani na CPU, ocisti aj chipy aj ten chladic a nanes na obe velmi tenku vrstvu pasty (rozotri napr. sparatkom po chipe, na chladic nedavaj nic), a zatlac to a zaskrutkuch chladic, a dotahuj to postupne najprv zaskrutkuj vsetky 4 skrutky okolo chipu len volne, a dotahuj ich postupne do kriza velmi jemne (aspon 3-4 krize po skrutkach urob, ne jednu stranu naplno a potom druhu lebo moze byt potom sikmo chladic alebo co)

Jasně že toje na schvál.Při skládání jsem polpletl šroubek z prave části ntb a levé (měly vše identické závit,hlavičku) a 1 hod jsem to zkoušel až jsem ten šroubek prohodil za správný a bylo konečně hotovo.Když jsem sundal chladič gpu a cpu neměly dostatek pasty a tak jsem to přepastoval a už byl klid.Teploty klesly o 6 stupnů a jelikož bylo pár výkonových tranzistorů těsně pod heatpipe použil jsem ty teplovodivé gumy a propojitl heatpipe s dalšími čipy.Razantně se zvýšil Framerate a po 2 hod se stále držel.Myslím že je vše vyřešeno.:-)