Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobilní telefon s Androidem nenaběhne

Dobrý večer,
Vlastním mobilní telefon Prestigio multiphone 5400 duo (Pap5400duo) a poslední dobou nějak blbnul- časté pády aplikaci ještě než se spustily a včera se mi vybil a vypl se..
Při nabití a pokusu o spuštění se mi objevila animace pretigia... blbosti jako reklama na nějakou navigaci a u té se to seklo (Nativel navigator) a mobil nikdy nenaběhl do "menu"....

Nevítě někdo jestli se to dá nějak opravit? Každopádně smolíček pacholíček je v tom, že telefon je měsíc po záruce a jednou jsem ho již s podobným problémem reklamoval (vyměněn)..

Zkoušel jsem nějaký ten "android boot" kdy stlačíte tlačítko napájení a hlasitost dolů... Stáhnul nějaké rooty nebo firwary ale nic se mi nepodařilo doinstalovat vždycky mi to napsalo "Installation aborted" a dál nic...

Každopádně se asi obávám nejhoršího.. Na googlu jsem se dočetl snad jen to že podobný problém má více lidí a že problém bude asi každé Prestigio.. :/

ZA jakékoliv ohlasy děkuji :)

Obnovit tovarni nastaveni.

Pokud nepomuze, tak plati:

problém bude asi každé Prestigio

Jestli ti ten telefon vydrzel dva roky, tak jsi stastlivec, normalne tyto klumpy lidem odejdou po roce a servis jim tvrdi, ze natekla neznama kapalina do pristroje a odmita reklamovat.

No tovární nastavení nepomáhá... Takže To budu muset asi zahodit a nic podobného nekupovat...

Jinak měli byste nějaký návrh na nové zařízení? (max 4000) UVažoval jsem o Microsoft lumii 640 nebo 550.. Co na ně říkáte?

Pochopitelně se mi za další android peníze dávat nechcou... Otec má asi 3 roky lumii s win 8.1 a nestěžuje si.. Co myslíte?

Každopádně děkuji za ohlasy :/ :)

Microsoft lumii 640

Je ve dvou velikostech a ty mají dvě verze. Normální a XL. A ty jsou buď na dvě SIM, nebo mají LTE. Stále aktuální bezproblémový model a Win 10 to dostane brzo taky.

Má to brácha, jsou na tom rovnou Win 10, poměrem výbava/cena je to super, má to LTE, dobrý foťák. Chybí třeba NFC... V ruce to dělá dobrý dojem, zase si to ale nehraje na nic, co to není.
Chyba se neudělá ani s jedním, zkus si tu otcovu Lumii, mrkni, jaká je logika systému, ovládání... WP (i ty nové 10) mají mnohem nižší nároky na HW a 550, ač v podstatě lowend, běhá pěkně svižně.
Sám jsem měl dva roky 920 a teď mám 930 a se systémem jsem spokojený.
Redmarx ti samozřejmě napíše, že to kupovat nemáš (nejsou aplikace) a máš si koupit Samsung, což je prémiový výrobek a má to celá jejich rodina.

Děkuji za ohlas. :)
Ke které by jste se přikláněl vy? Co jsem se díval tak je 640(obyčejná DUAL sim) s cenou kolem 3990,- o pár korun dražší než 550 o kolik je také výkonnější? Objevil jsem snad jen rozdíl mezi 4,7" a 5" displejem a Procesorem snapdragon 210 a 400.

Děkuji

O fous (ne nijak výrazně, oba modely mají 1GB RAM) výkonnější je 640. Ta verze dualsim ale nemá LTE, což 550 ano. Asi bych z těchto dvou bral 550, levnější, má LTE a při HD rozlišení menší displej, čili jemnější. Displej se mi na tom opravdu líbil. Na druhou stranu, někde jsem četl, že ty 10 ještě nejsou úplně to pravé dotažené; což za měsíc platit nemusí, aktualizace na to jsou a budou.

Tak LTE asi nijak moc nevyužiju. Normálně používám Wifi a při nějaké nutnosti mi postačí asi i ta pomalejší síť- Jestli se tedy jedná o internetové připojení :D Moc se v tom nevyznám.

Jinak nebude mě ten slabší procesor brzdit v aplikacích?

Pokud nepůjde o nějaké ultrahypersuper náročné hry, tak rozhodně ne. Moje dvanáctiletá dcera má starou 520 (s 512 MB RAM) a furt na tom mastí nějaké hry a podobně a v pohodě. Jestli ale potřebujete dvě simky, tak je volba jasná, ta 550 je jen na jednu.
A pokud přecházíte z jiného systému, bude třeba lepší rovnou mít ty 10. Ne že by oproti 8.1 byly nějak celé jiné, to ne, ale pár věcí se liší a jsou trochu jinak nebo jinde.
A ano, LTE je na internet přes mobilní síť. Perspektiva je taková, že kde je starší EDGE, tak nebude nasazováno 3G, ale rovnou LTE. Třeba opět moje dcera, nemá net přes mobilní síť, ale jen wifi. Doma s tím vystačí a ve škole wifi mají taky.

K tomu "do roka" - T-mobile plánuje vypnout 3G do pěti let, Vodafone to plánuje "v budoucnu", O2 to zatím neplánuje.

Což samozřejmě nic nemění na faktu, že kupovat mobil bez LTE je blbost. Spíš ty současné mají dost času na dožití a díky morálnímu zastarávání a kurvítkům ten přechod nebude vlastně vůbec bolestivý.

Jj taky mám Prestigio a když to funguje, tak je to OK. :) Vlastně to má "jenom" jednu mouchu - samovolný restart tak jednou za dva dny.

Což beru jako daň za to, že mám za bídné 3000 Kč čtyřjádro Snapdragon, 1GB RAM, LTE a i na přímém slunci dobře čitelný displej. No uznej, že kdyby to fungovalo bez problémů, tak není důvod k ekistenci kvalitních Android telefonů min. za trojnásobek... :)

Ano, u Androidu je nezbytne nutne dobre vybirat, idealni kombinace je vybrat v prvni rade premiovy model treba Samsung a potom jeste poradne procist recenze, tak se clovek vyhne vetsim zklamani. Jenze lide hledi v prvni rade na cenu a pak se divi (vlastni blbosti).

U Windows Phone je to jednoduchy, proste s vezme Lumie, ale take doporucuji vybirat model s Windows 10 Mobile, tech ale moc neni. Nebo potom to do te 640 doinstalovat.

---

Urcite doporucuji model s LTE, je to budoucnost a za chvili si bez LTE na datove mobilni siti neskrtnes.

Lumie mají všechny LTE

To jsi na velkem omylu, ani zdaleka nemaji. Naopak je to u kazdeho modelu velmi prehledne napsano v nazvu: napriklad Microsoft Lumia 640 DualSIM (bez LTE), Microsoft Lumia 640 LTE (jak uz z nazvu jasne vypovida, je tam LTE).

Tak jsem našel, že ve starym zákonníku to opravdu bylo tak, že po výměně začala běžet nová záruční doba, teď už tomu tak není. Každopádně.. pokud zboží bylo zakoupeno ještě před tím než to bylo zrušeno, tak to ještě běží podle starého, tudíž by se mu při výměně zboží měla záruka prodloužit, stejně jako mě.

Reklamační lhůta je totiž nyní dle převažujícího názoru počítána nepřetržitě od okamžiku převzetí věci kupujícím bezprostředně při její koupi. Pokud tedy bude věc v rámci reklamace třeba vyměněna, nezačne podle názoru mnoha právníků běžet u vyměněného zboží nová dvouletá záruční doba, jak tomu bylo doposud, nýbrž pouze doběhne záruční doba původní.

www.hajduk.cz