Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zámok/kládka pri súboroch

Dobrý deň. Včera som zistil, že súbory ktoré dám na kľúč v iných počítačoch potrebujú moje oprávnenie. Presnejšie ak som zabalil rámček s fotkami do raru v druhom pc vyhodilo hlášku "Access denied" a ak som ten istý rámček s fotkami dal čisto na kľúč vyhodilo to hlášku na druhom pc "Zdá sa, že nemáte povolenie na zobrazenie tohto súboru. Skontrolujte povolenia a skúste to znova."... USBčka nemám blokované proti zápisu/čítaniu lebo nikdy mi to nerobilo problém. Nedávno som prešiel na win10 a včera to bolo prvykrát čo som dával niečo von z pc..
Dnes som zapol pc a nejakým zázrakom netuším prečo mám skoro všetky súbory označené malou kládkou v pravom hornom rohu ikoniek.
[beznzvucnpkb.jpg]
(foto obrazovky)
Dokonca aj pracovnú plochu mi "zamklo". So súbormi môžem hýbať, meniť ich názvy, otvárať ich atď., ale zaujíma ma ako to dám preč, či to náhodou preto nechcelo otvoriť moje súbory v iných pc. Nikdy som sa s tým nestretol a netuším čo mám robiť. Predom ďakujem za pomocné odpovede. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

Mas to naformatovane na NTFS (to si formatoval ty, lebo vyrobca tam NTFS nedava) a potom sa divis ze NTFS ma opravnenia?
Klikni na pismeno USB sticku pravou mysou - vlastnosti - opravnenia a pridaj tam Everyone a nastav mu plne opravnenia a zaskrtni ze aj pre podzlozky.

O usbčko by ani tak nešlo formátovať som ho formátoval je možné že som urobil chybu .. skôr mi vadia súbory čo sú v pc že sú všekty pod klátkou to by som chcel nejak opraviť.. a niesú to cudzie súbory to všetko normálne čo som mal v pc už predtým dnes ráno keď som zapol všetko pod kládkou.. môžem s nimi robiť hocičo len tá klátka ma tam serie.. pri každom jednom mi chýba Authenticated Users. Vo vlastnostiach mám len Systém, moje konto a adminitrátora to je všetko. Tie víry no môžu a nemusia.. PC mi nevyhadzuje žiadnu hrozbu tak neviem.

Tak si chod do C:\Users\svojemeno\Local\Plocha na to klikni pravym a pridaj si do opravneni seba alebo Everyone a zaskrtni mu plne prava a zaskrtni ze aj pre podsubory a podzlozky.
(preco sa to tak vytvorilo tazko povedat ale najskor si ich tam kopiroval ako admin, alebo nejaky vir sa vyriadil alebo co)

No viem že sami sa len tak nepoblokovali.. Ale súbory mám s kládkou po celej ploche aj všetky podpriečinky plochy atď. niečo mám aj v program files zamknuté.. Local som ani nenašiel cesotu ako si mi diktoval mám len C:\Users\svojemeno\\Plocha a all users tiež nemám .. mám len jedno konto v pc

ja už som z toho jeleň :D :D Ako myslíš konkrétne súbory v tej zložke? Proste to je tak že otvorím plochu a tam mám všetky súbory ktorých som sa dotkol označené kládkou.. Otvorím rámček hociktorý a tam sú tiež niektoré súbory označené kládkou.. Tiež keď som išiel cestou ako si mi kázal že C:... bla bla a tam samotná plocha ešte predtým ako som ju rozklikol tak tiež bola pod kládkou .. proste všetko čo sa plochy týka dajme tomu alebo toho čoho som sa dotkol/označil/skopíroval/prepísal/vytvoril nové atď...

Edit: tie skryté súbory som povolil.. čo to malo zmeniť?

máš tam ouško: skutečná oprávnění, takže se bere v potaz restrikce i povolení. a až tě to přestane bavit, tak na složku uplatni převzetí vlastnictví, vykopej to všechno ven a dej si tam sebe a everyone. tuším od w vista se na soubory pohlíží dvojím způsobem- lokálně a síťově. takže se zachovej lokálně a zameť s ním.