Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux a hry ?

Ahoj mám otázku přemýšlím o tom že si nainstaluju Linux ale nevím jestli mi na něj pujdou hry jako na Windows např.:(Crysis, LOL, HOTS) a nebo je lepší si stáhnout Windows na černo a pokud radši Windows tak jestli nemáte nějaké ověřené stránky. děkuji

Vicemene kdekoli se daji Windows stahnout zadarmo. Proste zadej do Googlu a stahni. Bude to fungovat 30 dni, potom uz jen po aktivaci, to znamena, ze je musis do te doby koupit.

Na linuxu se daji hrat hry, nektere jsou primo pro linux, ale jejich malo. Bezne AAA tituly jsou vetsinou jen pro Windows a na linuxu se daji hrat pres program WINE, pripadne PlayOnLinux, to je takovy pomocnik, ktery pomuze s instalaci hry i WINE. Ale vcelku bezproblemove se daji nainstalovat a zprovoznit jen starsi hry maximalne s DirectX9.

Takze to si musis rozhodnout sam. Ja bych ti doporucil spis Windows, kdyz to chces na hry.

jj, v podstate krome her s DX10/11 to jest vsech dnesnich her si zahrajes naprosto vsechno. :-)

z pohledu her je linux vhodny pro cloveka, ktery na tom bezne nehraje, jen se obcas odreaguje u nejake starsi hry. ;-)

ano, dualboot je reseni, na druhou stranu, kdyz uz mam na pocitaci Windows na hry, tak proc vubec nejaky dalsi system.

(na Ubuntu nedam dopustit, ale proste realisticky rikam, pro naruziveho hrace PC her to neni.)