Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC do 30 tisíc na vsecko

Zdravím, co říkáte na tuto sestavu. http://www.czc.cz/5pdc7mo70ijhaa489c03oo0l14/sezna m
Co změnit, všechno? Nevyznám sa v tom.

Priority
1) abych ho neslysel
2) aby to netopilo a nezpotili sa me z toho vajca
3) a pak by mohl met nejaky ten výkon

Co na tom budu dělat: windows 10, firefox, visual studio na c++, c#, uwp, starší hry (cod2, aoe2) na plné detaily nebo novější hry aspoň na střední (chtel bych zkusit kingdome come az vyjde),

Hm, no.... Tak to jediné, co tam má nějakou cenu je asi to SSD.
Doufám že to jen troluješ a děláš si prdel. Tahle ***** je o polovinu horší ve výkonu a navíc je to ústřední topení pro bitovku cigánů na zimu. Jako za 30k i5? bez K a k tomu R9 grafika? TO jako fakt nebo ses špatně vys(p/r)al? A ten zdroj by se hodně zapotil aby to utáhl při plné zátěži. Pokud by to rovnou nevzdal a neresetoval systém.
K programování a případné práci na grafice by to byla turbína z letadla. A výkon by jaksi stejně nebyl. I5 to prostě nedá.

Prostě AMD co topí a žere jak prase

Ah, bože. Stále ten samý mýtus. "Jak prase" to už dávno není. Rozdíl nV x AMD je v několika málo stupních, stejně jako rozdíl ve spotřebě je v pár desítkách W. A pokud si myslíš, že goldový 650W Seasonic bude mít s R9 390 problém... Raději si pozjišťuj nějaké info.

Co to meleš? :-/

Prostě AMD co topí a žere jak prase

Další šetřílek a strašpytel?

Sám mám R9 390 a zatím jsem neshořel a ani jsem nic podobného nezaznamenal. Takže pravděpodobně to bude jen nějaká tvá vsugerovaná vada. Mimochodem.. jakou jinou GPU bys v téhle cenové relaci chtěl doporučit? Hlavně neříkej, že GTX 970, jelikož o tuhle pískající veverku s 3,5GB paměti nikdo nestojí. Navíc znovu opakuji, že raději žravější kartu (ale s opravdovým výkonem), než ořezanou nouzovku kvůli strachu, aby mě náhodou nespapala i s postelí.

Jinak věř, že "pouhý" 550W golďák od Seasonu utáhne bez problému R9 390 + dokonce i7. Je to ověřené a již dlouhodobě provozované, takže nevím, kde si posbíral ty tvá vtipná moudra.

Ohledně i5/i7.. psal, že chce rozjet starší hry na max. + pár novějších alespoň na medium, takže i5 je dostatečná volba. Nebo si snad myslíš, že když máš i7, tak máš něco brutálně výkonnějšího? Zas jen další chujovina do tvé sbírky.

Osobně na mě působíš, jakože máš před očima jen červenou. Příště se na to zkus dívat víc nezaujatě..

Jistě, že lze osadit g.kartu střed třídy, ovšem hrám je srdečně jedno zda je hraješ deset hodin denně nebo za měsíc.
(hra/y vyžadují určitý HW výkon a stále platí, že slušné hraní zaručuje hlavně výkonná g.karta)
Co si představuješ pod tím vylepšením komponent?

Dobře, tak pocitejme enom s nejnizsima detailama pro hry. Me je uplne jedno, jak to vypada, hlavne ze to jede plynule.
Anebo zkusme hry uplne vynechat.
V práci mam pocitac za 18 tisic (s integrovanu grafiko) a na programovani a internet uplne staci.
Takze za 30 pocitam, ze uz bude docela dobry.
Jak uz sem psal, tak venvyznam sa v tom. Ale nejsu treba ted uz ddr4 pameti? atd.. proste horsi grafiku, lepsi zbytek.

Nějak ti nerozumím. Pokud chceš hrát hry na "minimum", tak nepotřebuješ sestavu za 30k, k čemu ti to pak bude?
Co se týče M-Polovo sestavy, není už tam moc co vylepšovat. S ohledem na změnu GPU by se musela překopat zas skoro celá sestavy (zbytečně silný zdroj, atd..)

Tak vezmi levnější GPU:
http://www.czc.cz/sapphire-r9-380x-nitro-oc-4gb/18 2605/produkt
Popřípadě ještě levněji:
http://www.czc.cz/msi-r9-380-gaming-2g-2gb/174123/ produkt

A za ušetřené prachy bych šel raději na pivo :-)

pak vylepšovat

Stále tomu nerozumím. Z jakého důvodu? Nebylo by lepší to vzít rovnou? Ujasni si, co chceš..
Buď chceš sestavu za 25k se kterou si vystačíš, nebo chceš rovnou maximum.
Budoucí případný upgrade budou zas jen další zbytečné finance navíc.

Nějak nevidím smysl v tom, kupovat si teď GPU střední třídy (R9 380), kterou budeš "zanedlouho" upgradovat a kupovat lepší. Možná bys udělal nejlépe, když bys počkal do léta, vyjdou nové grafiky. Otázkou je, jestli to ve tvém případě má smysl.

Můžeš mi prozradit co je neslušného na základu s Xeonem HR, (i7 bez IGP) 240GB SSD, 16GB pamětí, slušným chladičem .......... + dedikovanou g.kartou?
(pokud tě fascinují moduly DDR4 tak věz, že v reálu o proti DDR3 nic nezískáš, tedy mimo testů nebo mat.výpočtů a i7 Skylake má podobný celkový výkon (+6%) jako ten Xeon, jen má IGP a je o 2 500,- dražší.

jako ten Xeon, jen má IGP a je o 2 500,- dražší.

# Tak i nekteré Xeon mají iGP /pres video stremer, tusím typu P4xx.
• Jestli chce PC na své ucely, by mu stacila sestava v cenové relaci 21-23 000, navrhlá MPOL, bych nechal az na video kartu, kde bych radeji pockal na nové GEN, R9 390 uz se spatne UPgraduje :-)
TiP~ Jestli AMD, tak bych urcoite pockal na R9 480/Polaris 11(se spotrebou 120-150W), nez zakoupit TED R9 390, ktera pres vuj vykon, neodpovida pozadavkum tazatele (ticha, spotreba, teplota)
• Bohuzel, nekterí tazatelé vlastne ani neví co chcou, kde je prakticky nemozné najít hned kompromis.