Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní/HD střih/multitasking - je to dobře složené

Zdravím,

nakonfiguroval jsem si tak nějak PC sestavu a potřeboval bych kriticky zhodnotit její kompatibilitu a vhodnost jednotlivých komponent. Chci PC, na kterém si především zahraju nové hry, v pohodě zvládne hobby střih videa v HD a pořádný multitasking (mám otevřeno x záložek v prohlížeči, u toho stahuji, sleduji stream, něco se rozbaluje ve winraru a něco instaluju apod. Dále si příležitostně nakreslím něco v CAD programu. Myslíte, že to, co jsem si sestavil je kompatibilní a dobře poskládané pro tyto účely?

Děkuji za každý názor a každou odpověď k věci

Díky, Jirka

SESTAVA:

SKŘÍŇ: SilentiumPC Gladius M35, černá

ZÁKLADOVKA: MSI B150 GAMING M3 - Intel B150

PROCESOR: Intel Core i5-6500

GRAFICKÁ KARTA: MSI NVIDIA GTX 970 GAMING 4G

ZDROJ: SEASONIC SSP-650RT 650W

RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 2133

HDD: WD Caviar Blue EX - 1TB

SSD: Samsung SSD 850 EVO - 250GB

CHLADIČ: SilentiumPC Fera 2 HE1224

další větráky: 3 ks ARCTIC F12 Silent

je to OK

mozna vylepseni do kterych bych ja sel:

zakladovka: MSI H170 Gaming M3

ssd: Crucial MX200 250GB

jaky mas duvod pro 2x8GB RAM, pokud nerenderujes 3D, tak nevidim zadny smysl.

vzal bych 2x4GB DDR4 2400 Crucial Ballistix Sport

Sem tam se najde clovek, ktery dokaze vyuzit i tech 16GB RAM, obvykle to znamena, ze si hraje s virtualnima systemama nebo dela v nejakych spesl narocnych programech, ktere to maji jako doporucene a takovy clovek presne vi co chce.

Pokud si myslis, ze chces poradny RAMky, tak je docela mozne, ze budes mit problem stezi zaplnit polovinu tech 8GB. A nakonec, kdyz bys zjistil, ze potrebujes vic jak 8GB (to jest kupujes 2x4GB, protoze RAMky se do skoro vsech pocitacu kupuji po dvou), tak muzes prikoupit, ale na 99% si myslim, ze to je zbytecne a vyplati se investovat usetrene penize jinam.