Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lagy a prepady fps MSI GTX 970

Zdravím nedávno som poskladal nový PC: Intel core i5 6600, MSI GTX970 gaming 4G, doska MSI H170 gaming M3, 2x4Gb Kingston hypeX DDR4 2133 Mhz, 320gb SSD, a zdroj Cooler Master thunder 600W, beží všetko pod Windows 10 Pro 64 bit. všetko beží jak blesk len som aktuálne zaznamenal trhanie, lagy a prepady FPS pri hraní. Pri Middle earth : Shadow od Mordor všetko na max v 1080p beži krasne pri obmedzení na 60 snímkov sem tam malicko poklesne pri naročných scénach. Problemom však je trhanie, respektíve lagy. Obraz akoby na pol sekundy zamrazí, sekne, a fps klesne aj na 8 ale hled beží normalne. Paradoxne niečo podobne sa dialo pri staručkej hre Mass Effect. Niekedy to je frekventovanejšie niekedy to robi raz za par minut. Može to byť zapínaním sa a vypínaním ventilátorov na grafike ? Pri hraní počut aj zvuk cievok na karte. v momente ked sekne obraz ustane aj ten zvuk. Poradí mi niekto ako tento problem vyriešit alebo v čom može byt chyba ?

# V urcitych prípadech, je viníkem i optimizace samotné hry, kdyby slo o HW problém, stejnou anomalii by jsi mel behem celé hry ci jiného SW pouzivající Grafickou kartu a jejich pamet.
• Doporucil bych ti, zhlédnout a prenastavit vlastnosti grafické karty v Nvidia Panelu.
(bohuzel mam momentalne pred sebo jen OSX a né windows, pro poskytnutí obrázku s detailním nastavením, vyckej do 12 hodiny :) )
• Ale, jde o první nastavení ZOBRAZENÍ + nekde ke konci je profil NAPAJENI .

nie nemam to warez normalne steam GOTY edicia, skontrolujem este teploty ale myslim ze všetko je v normale. a ano piskanie cievok je pri tejto karte asi globalny problem hlavne u verzie od MSI, prevažne to riesi vertikalna synchronizácia ked to uzamknem na 60 je to este v pohode horsie to je pri vyšších fps kde to uz ide na nervy kedze aktualne mam skrinku otvorenu a natočene k sebe :)

zakladne veci winrar, avg free, aplikacie od dosky MSI (killer lan, command centre, afterburner) ovladace na grafiku cez tu aplikaciu gforce experience včera updatnute. plus update na ovladace všetky urobila niektorá z tych aplikacii od MSI na všetko od usb portov po chipset

Tak nainstaluj win nacisto a potom LEN ovladace rucne z webu vyrobcu dosky chipset, LAN, audio, SATA, USB3 a potom rucne z webu vyrobcu grafiky, ne cez ziadne utility. A windows updaty (dokolecka rucne vyhladavat a restart az kym nic nenajde a neukludni sa, bude to cele trvat par hodin), a nic viac, ziadne avg, ziadne killer command centra ani utility od MSI ani nic podobne). A potom hru. Stale su zaseky?

1) Spust : NVIDIA PANEL
2) Spravovat nastaveni 3D

[img=/file/view/25148-yu-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/25148-yu-jpg[/img]

3) V Polozce : Akcelerace vice GPU/ Monitoru : "VYKON JEDNOHO MONITORU" né zakladni vice monitoru
4) V Polozce : Rezim rizeni napajeni : "MAX VYKON" na misto Adaptivni
V ve stejném sloupci, mas nastaveni DSR, tato funkce, musi byt v rezimu OFF.

# Nastaveni PhysX, mas nasteveny na 'CPU' nebo 'GTX970' ?