Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc sestava

Dobry den dal jsem muj pc rodicum potreboval bych pomoct slozit novy pc bez gk chtel bych vlozit max vykon do procesoru zk desky s lepsi integrovanou gk v pracaku rozpocet 15k +- pozdejsi nakup gk r390 10k+-

Asi si mě nepochopil. Když teď poskládáš vnitřnosti za 15k, nebudou to vnitřnosti, které by ti v budoucnu utáhli R9 390.
Bude tam slabý zdroj, nedostatečný CPU..
Jako jediné rozumné řešení se mi zdá počkat, našetřit a pak rovnou složit něco pořádného (čti: normálního).
Přijde mi jako nesmysl stavět teď PC za 15k a pak kvůli GPU obměňovat většinu komponent.

Zaklad:

skrin: SilentiumPC Gladius M20
zdroj: Chieftec A90 Series GDP-550C 550W
mechanika: Lite-On iHAS124
chladic na procesor: SilentiumPC Fera 2 HE1224
SSD disk: CRUCIAL MX200 - 250GB

Moznost na starsim Haswell (vyjde to mirne pod 16K):
deska: ASUS H97-PLUS - Intel H97
procesor: Intel Core i5-4460
pamet: Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9

Moznost na novem Skylake (vyjde to nad 16K):
deska: MSI H170 GAMING M3 - Intel H170
procesor: Intel Core i5-6400
pamet: CRUCIAL Ballistix Sport LT 8GB (2x4GB) DDR4 2400

chybi graficka karta a pevny disk HDD na data (disk bych byt tebou dokoupil co nejdrive, ale pro instalaci Windows a nejake to zakladni pouzivani pocitace stejne na tom nic hrat nepujde, nutny neni).

edit: jestli s grafikou vydrzis, tak v lete by pravdepodobne mela vyjit nova AMD R9 480X s vykonem nekde asi neco malo pod nebo okolo R9 390, to se zatim nevi, ale mela by mit hodne zajimave nizkou spotrebu, protoze AMD se nechalo slyset, ze tohle bude v pristi generaci mnohem lepsi nez ted. Ja sam na tu kartu cekam. :-)

Na ty sestave (Skylake) neni moc co vylepsovat, proste pridas disk: WD Caviar Blue EX - 1TB.
Jiste nez i5-6400 by byl lepsi i7-6700, ale to uz by bylo zase drazsi, cokoli mezitim si vykonem polepsis jen o tak malo, ze to nema cenu zbytecne navysovat.

Jestli chces opravdu do tech 20K na maximalni vykon, tak zustan u Haswellu:

skrin: SilentiumPC Gladius M20
zdroj: Chieftec A90 Series GDP-550C 550W
mechanika: Lite-On iHAS124
chladic na procesor: SilentiumPC Fera 2 HE1224
SSD disk: CRUCIAL MX200 - 250GB
HDD disk: WD Caviar Blue EX - 1TB
deska: ASUS H97-PLUS - Intel H97
procesor: Intel Xeon E3-1231v3
pamet: Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9

(Samozrejme daji se menit drobnosti jako je skrin dle tveho vyberu, nebo zdroj vzit od Seasonicu tenhle: Seasonic SSR-550RM 550W, je to opravdu famozni zdroj, ktery mas do konce zivota. :-))

Poznámka:
Ten Xeon v tomto případě má jednu vadu, nemá IGP!
Pokud zatím bez dedikované g.karty tak Skylake = výkonnější IGP nežli čtvrtá generace HR a nebo pátou i5 Broadwell s IGP Iris Pro Graphics 6200 = současně nejvýkonnější IGP/skoro výkon jako nV 750/R7 260.

Sice ta moznost pretaktu, ale zase chladic ma pres kilo, jasne ze to neni Skylake, ale otazkou je, zda-li vubec nekdy bude pretaktovavat a jestli do toho masivniho chladice jit.

---

Pro tazatele: v podstate zalezi na co to chces, na hry sparovano s grafikou okolo vykonu R9 390 ti bohate dostacuje ten i5, ktery navrhl M-Pol. Vzhledem ke hram je jeho doporuceni (nakonec jako vzdy) velmi povedene. Pokud se ale pocita i treba s nejakym renderingem, kodovanim videa a podobnyma vecma, tak je urcite lepsi vzit sestavu zalozenou na tom Skylaku i7-6700 nebo tom Xeonu a k nemu nejakou bazarovou grafiku, na coz jsem zapomnel. Duvod je ten ze to i5 ma ctyri fyzicke jadra, zatimco ty dva procesory co navrhuju ja, maji jeste ctyri virtualni jadra a pri nekterych cinnostech na pocitaci mezi ktere ale hry nepatri, se proste ta paralelizace ulohy mezi vic jader vyuzije.

Ja totiz podobnou sestavu skladal, akorat uzivatel mel starsi GK GeForce GTX650Ti, ktera mu na jeho pouziti stacila. Koukal jsem na aukro a grafik do tisicovky na tve pouziti naproste minimum, tak nevim, mozna i radsi kouknout primo po bazarech. Prijde mi vazne nejlepsi pockat na novou generaci grafik na leto, kdyz do toho chces dat +-10K, ale neco zatim potrebovat budes.

Návrhů okolo 20k (jak si přál), tu dostal dost. Stačí si jen vybrat. Když k tomu v budoucnu přidá plánovanou R9 390, dostane výkonnou sestavu, se kterou si určitě vystačí. Z doslechu tuším, že v létě by měla vyjít ta první várka "levnějších" GPU. Pokud by chtěl tazatel ještě víc (větší výkon), tuším, že si bude muset počkat.. až na podzim? Každopádně už jsem někde zahlédl jakýsi mustr.

- R9 480
- R9 480X

- R9 490
- R9 490X

Zajímavé :))

Na parametry a hlavně cenu si budeme muset ještě asi nějakou dobu počkat. Jde o to, o jak velký nárůst výkonu půjde a o kolik dražší budou vůči jejich bratříčkům o třídu níže :-)

Tak jistě, jestliže je dnes R9 380 výkonem o řadu "pod, níže" než 970, tak bych věřil tomu, že nová 480 se dostane výkonem na dnešní 970. Otázkou je, jak to bude ohledně 490/X vůči dnešním 390/X. O jak velký nárůst výkonu půjde a zda se to z hlediska financí vyplatí. Cena nové 490 vůči staré 390 :-)

# O tom se da bohuzel dnes, jen spekulovat, opravdu jen "teoreticky" vykon jde jen usoudit s jejiho nového typu osazeni a tehnologie.
(osobne ted z hlavy nevim, nebo si nevzpominam, zda-li bude osazena 256 Bitem nebo s HBM, s velikopsti GPU 232 mm, coz je prakticky to samé, nebo trosku vetsi jako 'Pitcairn' osazovany v HD 78xx series).

Jasný, proto jsem říkal, že na konkrétní parametry si budeme muset bohužel ještě nějakou dobu počkat. Ale osobně si myslím, že z hlediska těch, kteří vlastní 390, tak se ten upgrade na 490 nevyplatí.
Neřekl bych, že ten nárůst výkonu bude tak "brutální", aby to stálo za tu novou cenu.
Ale vzít takovou 490X, hmm.. :-)

# Nemusi jit o UPgrade, ale o jako novou grafickou kartu do nové sestavy (oproti predeslym modelu, ma novejsi technologie, ktere budou hrat velmi dulezitou roli ve vyuziti, jako lepsi komprese, DP 1.3, HDMI 2.0a etc, opravdu doufam, ze udrzi max spotrebu ve vykonu na 150W.

# Nesmis se drzet nazvu, ale technologie:

• 7870 XT => GPU Tahiti LE na zakladni taktu 925 MHz az do 975 MHz v OC nebo BOOST profilu

• 7870 GHz Edition => GPU Pitcairn od 925 MHz tusim az do 1 GH v boost/OC profilu.

# 7870 XT uz je vlaste <HD 79xx> series na GPU 'TAHITI'.
Kuprikladu, jako '192-bitova' GTX660 a GTX660TI, obe i pres stejné oznaceni, maji rozdilnou technologii a somotné GPU.