Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s RAM u Aceru

Zdar všem,mám problém s mým NTB Acer Travelmate 5744z. Chtěl jsem upgradovat RAM a koupil ke stávající tuto https://www.tsbohemia.cz/kingston-4gb-1333mhz-ddr3 ... Frekvence, časování i napětí sedí. S touto RAM se nespustí OS z disku ani live CD s Linuxem. RAM mi vyměnili za nový kus a zase stejný problém. Ne RAM není špatně zasunutá v BIOSu je zobrazena její kapacita. Zkoušel jsem jak zaplnit obě RAM, tak tu novou strčit jak do prvního a druhého slotu. Poslední BIOS je. Na stránce Kingstonu jsou kompatibilní RAM s tímto NTB, ale už nejsou na trhu dostupné (dva kusy ve 4 GB verzi mi to vyjelo).Takže vůbec netuším v čem může být zakopanej pes. Bios v tomhle ntb neumožnuje pokročilé nastavení u CPU nebo RAM.

Kupil si 1R x 8, mas to napisane aj v datasheete druhy odkaz google ked hldas modelove cislo KVR13S9S8/4, vidiet to aj z poctu chipov.
Tvoj NTB ma max 8GB a pre max musis pouzivat 2Rankove moduly. (2R x neco). Bude mat najskor 8chipov na kazdej strane (t.j. dokopy 16) vidis to aj sam na tom module co funguje.

Vsetky DDR3 su na 1,5V
DDR3L su na 1,35V (ale typicky zvladaju aj 1,5V ale to nekupuj ked do tvojho ide DDR3)
Casovanie je absolutne najmenej podstatny udaj (a navyse napr. 1600 CL10 vie bezat na 1333 CL9 lebo v skutocnosti tam ide o skutocny cas a ne o pocty clockov ktore zavisia od frekvencie)