Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aký je obraz prenášaný z tabletu na televízore?

Ahojte,
chcel by som prepojiť lacný tablet so systémom Windows (povedzme napr. Lark Ultimate 7i) s Full-HD LCD televízorom cez HDMI kábel. Z technického hľadiska to problém nie je, rád by som však vedel ako takéto prepojenie prakticky vyzerá na TV obrazovke. Prenáša sa vtedy všetok obsah zobrazený na tablete aj do TV - teda aj s používateľským rozhraním OS, alebo sa prenáša iba obsah nejakého jedného okna? Aké je rozlíšenie obrazu na TV, resp. dá sa v tablete nastaviť, aby poslal na HDMI výstup obraz vo Full-HD? Keď takto prepojím notebook s TV, tak s tým nie je žiadny problém, ale neviem nakoľko (a či vôbec) sú rôzne možnosti nastavenia osekané v tabletoch s Windowsom.

Pýtam sa na to preto, lebo by som tento tablet chcel používať podobne ako sa používa mini-PC, ale nemám s tým žiadne praktické skúsenosti. Tablet by som tiež ovládal bezdrôtovou klávesnicou a myšou, použitiu priamo mini-PC momentálne bráni len cena - uvedený tablet s Windowsom je v tomto prípade lacnejší. Z hľadiska výpočtového výkonu sa tablet nebude používať na nič náročné, len na surfovanie a sem-tam pozretie nejakého bežného videa na webe, otvorenie PDFka, napísanie e-mailu a podobne. Takže predpokladám, že výkonovo s tým ten tablet nebude mať problém.

Za všetky odpovede vopred ďakujem.

Ak máš v tablete video s rozlíšením 1080p, tak na TV budeš sledovať video vo Full HD .
Ak máš v tablete video s rozlíšením 640x480, tak na TV budeš sledovať video trošku rozmazané.
Kvalitný zdrojový súbor = kvalitné video v TV, nekvalitný zdrojový súbor = nekvalitné video v TV.