Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vymena dosky pre viac RAM

Mam v PC dosku ASUS AM2N68-AM SE2, na ktorej mam procesor AMD Athlon II x4 620, a 4GB RAM DDR2. Chcel by som si rozširit tuto RAM o dalšie 4GB, avšak moja doska viac ako 4GB nepodporuje. Chcel by som kupit staru dosku z bazaru (popr. možem kupit aj od vas ak mate, a nepotrebujete), na ktoru budem moct pripojit vsetky moje stavajuce komponenty az na RAMky, ktore kupim nove. V PC mam vyssie uvedenu dosku a CPU, 2 SATA harddisky a GPU MSI HD7770. Pokusil som sa hladat sam, avsak ma dost zmiatlo ked som zistil ze moja doska ma socket AM2+ a moj CPU ma AM3, nevedel som na ktore sa mam zameriat, takze prosim radu od vas.

# A ten budouci procesor ma byt jaky? /Podporuje-li deska, u nekterych PHENOM/ATHLON II sli odemknout CORE, kde kuprikladu ze 4 core muzes mit 6x core z <L2 CACHE na L3>, ktery je normalne dezaktivovany.
• Jsem nazoru, ze jse muze hodit :-)(alespon jako alternativa navyseni alespon nejakého vykonu)

[img=/file/view/25159-core-unlock-png]http://pc.poradna.net/file/view/25159-core-unlock- png[/img]

Po nejakom čase som tu zas, našetrene na CPU, rozhodol som sa vybrat si FX 8320E, ale vsade citam ze boxovy chladic ja naprd. Avsak co ponukaju ako nahradu su riadne drahe chladice, a ja by som rad kupil lacne chladenie, nemam totiz potrebu hned po kupe pretaktovavat procesor. Stači ked sa to nebude prehrievat. Za rady dakujem.

https://www.alza.sk/asus-m5a97-r2-0-d355391.htm?ca tid=18852675

edit: pokud chceš hodně šetřit, tak tuto: https://www.alza.sk/asus-m5a78l-m-le-usb3-d2915185 .htm?catid=18852675

edit2: Aby bylo jasno: Máš AM3 CPU, který je zpětně kompatibilní s AM2(+) a zároveň jde strčit až do desky AM3+. Takže optimální je vybrat AM3+, do které jde ještě (zatím) stále koupit i nový CPU (ale už asi ne moc dlouho)...