Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj 450W

Ahoj

mám opět chytrý dotaz :D prosím pěkně o radu.

mám nově počítač konkrétně HP Pavilion 500-525nc, přemýšlel jsem nad taktováním procesoru (Intel Core i3-4160 3,6 GHz) s tím, že mám trochu pochybnosti ohledně výkonnosti zdroje (180W). To mě dovedlo k tomu, jestli základovka (IPM87-MP) zvládne zdroj 450W. V odborné literaturě v angličtině ohledně PC Tuningu se zas až tak dobře nevyznám a proto žádám vás.

Našel jsem znímku o této desce zde (c03975089) ale nejsem si jist, zda ty údaje platí všeobecně pro desku, když je zmíněna v této sestavě nebo při použití všech prvků.

Všem děkuji za rady :) S.

než jsem mazal komplet disk kvůli instalaci Win 7 tak jsem tu měl nějakou utilitu od Intelu na taktování. viděl jsem tam momentální výkon (3,6GHz) a maximální (to bylo nějakých 4GHz) nespouštěl jsem to ale teď by se mi to hodilo.

jo ale herniho kompa si dovolit nemůžu... musel jsem vzít multimedia s tím že grafika mi stačí ale procesor mi trochu nezvládá vzhledem k tomu, že se snažím o LP a nahrávám přes integrovanou grafiku což mi zatěžuje CPU na max tomu bych rad předešel a vzhledem k tomu že co jsem psal předtím tak mám pocit že i tohle CPU by mělo jít nějakým způsobem taktovat nebo možná jen boostnout