Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s tvorbou bootovacího DVD v linuxu...

Dobrý den, prosím zkusil by mi někdo pomoci?
Problém je následující: mám 32bit xubuntu a chtěl bych to změnit na 64bit verzi. Stáhnul jsem si tedy iso obraz a pomocí Xfburn zapsal na DVD v BIOSu jsem nastavil bootovaní ale z DVD nenaběhne... Nejsem si jistý kde přesně by mohla být chyba. Skusil bych jiný program ale netušim jaký by to zvládl lépe.Dříve jsem instaloval z Flashdisku ale nyní flash už žádný nemam. U toho biosu jsem to nastavil na usb-cd-rom (je to správně?)

instaluji to na HP ProBook 4530s

Předem děkuji za odpověď.

Xubuntu se na CD nevejde problem je že po vypálení se mi nezobrazí žádná jednotka ani se na něj nedostanu v systému, DVD nejede ani v jiném ntbooku zkusím ještě vypálit v nějakým jiným programu snad to pomuže a když ne seženu si nějakou 4gb flesh od ťamanů...

V Xubuntu

Spusťte vypalovací nástroj xfburn (dostupný v Aplikace → Příslušenství → xfburn).
Zvolte z hlavní nástrojové lišty nebo z nabídky Akce položku Vypálit obraz DVD.
Z dialogového okna Vypálit obraz DVD, klikněte na (Žádný) z Obraz k vypálení a nalezněte ISO obraz ve správci souborů.
V dialogu klikněte na Vypálit obraz.

http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/Jak%20vyp%C3%A1lit %20ISO?redirect=1id=Jak_vyp%C3%A1lit_ISO

podle tohoto navodu jedu...