Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Systém nevidí připojenou zvukovou kartu

Zdravím, mám problém se zvukovkou. Systém ji vůbec nevidí, jako kdyby tam žádná nebyla. Při instalaci ovladače to vyhodí chybu, že nebyl detekován příslušný komponent. Ve správci zařízení taky nejde vidět, everest taky nic. V biosu už jsem vrtal se vším co má v názvu PCI, taky nic. Ovladače na desku z cd, taky nic. Jedná se o zvukovku creative sound blaster x-fi xtremegamer fatal1ty pro. Mám windows 10 64bit, ovladač je z ofiko stránek pro windows 10. Díky za jakoukoliv radu.

Sestava:
Asus Z170-P
Intel i5 6500 3,2ghz
8GB DDR4 2400mhz
GeForce GTX 960 4GB
120GB SSD + starší HDD sata2 640GB a 250GB
Zdroj 550W

ako je to u SB obvyklé,určite je v konflikte s grafickou kartou,pokial je to možné,prehoď do inej zbernice a v biode,pokial to podporuje,tak aktivuj Advanced APIC na enabled v nastaveniach zberníc,aby sa uvolnili nové IRQ pre SB,ten ich obvykle vyžaduje dva nezdielané s inými komponentami v pc,inak sa vyskytnú obvykle ťažko riešitelné systémové konflikty....

No jesli není konflikt spíš s MB na Asus mě ta SB(jiná než má) jela nějakej čas, než to samí co píše,instalace znova ovladačů už nešla a ani v jednom slotě ta SB už nenajela,na druhým Pc MB GB jede dodnes,na tom původním Pc jsem vyměnil za Asus Xonar D1 a vše už v naprostým pořádku.