Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Synology NAS - skusenosti+otazky

Planujem kupit Synology DS215j DiskStation. Ma to sluzit o.i. aj ako ulozisko pre nahravanie filmov z NTB pod telkou (w7 + windows media center + nahravanie tv cez usb tuner).

Ma niekto skusenosti/vie odpovedat?

1. Da sa nastavit za aky cas sa NAS uspi?

2. Dokaze sa tento NAS korektne zobudit ked sa bude notebook snazit nahravat na NAS?

3. Ako sa na NAS pripojit z vonku a namapovat si disk alebo adresar ako samostatne pismeno? Nechcem ziadne verejne zdielanie. Len vybrane konkretne PC, ktorym povolim nejaky zabezpeceny/sifrovany pristup. Mam verejnu dynamicku IP, idem cez dva routre/pristup k routrom mam/. Ciel je, aby clenovia domacnosti na cestach mali pristup ako doma, teda mohli stahovat/nahravat data ale bolo to zabezpecene pred cudzimi ocami.

Vopred diky za rady.

1 Ano. Jsou 2 rezimy - uspani (zastaveni disku) a hibernace

2. Ano. Z rezimu hibernace to trva chvili déle - asi 5s

3. Prime mapovani disku z venku jsem nezkousel. Ale neni problem spustit si na NASu VPN a pak se muzes pripojovat z venku do vnitrni site, muzes si namapovat disk a mas to bezpecnejsi a sifrovane.

Dakujem za info.

Mam este dve otazky.

1. Je lepsie dat dva rovnake disky /wd red/ alebo rozne disky /wd a seagate/. Rovnake mozu mat aj rovnaku vyrobnu chybu, zrejme kupim z rovnakej serie. Dve rozne disky to riesia, seagate vsak nema dobru povest.

2. VPN som doteraz neskusal, ale asi by to mohlo byt dobre riesenie. Nemam ale celkom jasno ako funguje internet, ked sa pripojim cez VPN niekam. Teda napriklad mam VPN server a VPN klienta. Oba stroje maju teda svoj pristup na net. Ked sa z klienta pripojim na server, co sa stane s beznou internetovou prevadzkou z klienta? Ked si pustim na klientovi film z Youtube, pojde prevadzka Klient->Server->Youtube->Server->Klient? To by bol problem, nemam taku rychlu linku. Alebo cez VPN pojdu len data z/do NAS, a bezny internetovy trafic pojde ako doteraz?

1. Za mne bych dal 2x WDRed.

2. VPN je primo soucasti Synology jako sluzba. Kdyz se pripojis pres VPN, pak jsi se dostal do vnitrni site - budes v podstate jako doma. Muzes si namapovat disky, muzes pristupovat na vsechny pocitace atd.
Co se tyka, kudy pujde internet, zalezi to na nastaveni VPN. Bud muze jit kompletni internetova komunikace pres server nebo muze jit pres server pouze komunikace, ktera se vnitrni site tyka, zbytek pujde primo mimo VPN.