Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký notebook si vzít do USA?

Zdravím,

Za měsíc odlétám na rok do USA, a dostal jsem od rodičů peníze na to , abych si koupil nějaký NTB.

Přemýšlím, jestli koupit macbook nebo normálně s WIN.
Notebook využiju pro normální život a věci do školy, co byste doporučili nějaké pro a proti.

Děkuji mnohokrát.
S pozdravem, Martin
Změna předmětu, původně: JAKY SI VYBRAT POCITAC
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nebudeš si tam brát PC sestavu, ale notebook. (karel)

Vypadá to spíš, žes nám chtěl sdělit, že odlétáš do USA. Nechápu, jaký je rozdíl v použití NTB tady a v USA.:-)
Jestli ti jde o to, abys tam nevypadal jako exot, tak jednoznačně APPLE produkt.

Nechápu, jaký je rozdíl v použití NTB tady a v USA.

Nevím jak v USA, ale v některých zemích jsou třeba jiná pásma wi-fi. V závislosti na cílové zemi může být rozdíl od "žádný" po "zásadní". Takže to je celkem dobrej dotaz.

Bylo by fajn si koupit ntb, který má možnost připojit do americké zásuvky a se zdrojem schopným pracovat s jiným napětím v zásuvce (110V).

Pokud na to jsou finance, koupil bych MacBook. První rok jde reklamovat v USA (Nebo kdekoli jinde na světě) bez ohledu na zemi, kde byl koupen a až se vrátíš, poběží zbytek normální záruky u nás.

# Tak tady je to taky zhruba 90Dní, ale zaruka prodejce (obchod) né vyrobce (znacka), kde záruka se pohybuje na eleltroniku zhruba 2 roky, tablety jen pohy 1 rok, ale opet dle vyrobce ci znacky, jestli USA dodává uvedenou záruku viz víse tak to mi nak krapet uteklo :-)

Hlavne si odloz blocek, aby ti colnik pri navrate nevyrubal clo :-) U starych je to fuk ale ked bude pri navrate moc novy, tak moze colnik spozorniet. Pri vyvoze sa da tusim aj vypisat nejake tlacivo ze to budes mat pri navrate so sebou. Vacsinou s tym ale neni problem a netreba nic vypisovat, ale clovek nikdy nevie hlavne ak to vypada moc nove.

nikdo neporadil rozumné pro a proti

# Oni by ti poradili, ale zatím jsi nerekl k jakym ucelum, nebo na jaky SW.
• Kdyz jsme u toho, ja klidne vzal Apple s 13.5, nebo Microsoft Book/Surface PRO 3/4.
• U Surface PRO, je uz v balení i "Surface PEN", ja pozívam PEN V3, opravdu se hodí, kde na né jen poznámky je opravdu uzitecny, presny, velké plus za vydrz baterie.

Nejsou NB v USA výrazně levnější? Pokud nejsou žádné přesnější specifikace ze školy, co by měl NB zvládat, tak bych si NB pořídil až na místě podle toho, co bude na dané škole a v daném místě nejvhodnější a nejvýhodnější. Na FB stačí i levný tablet.