Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD FX-8320 běží na max frekvenci 1700 MhZ

Dobrý den.
Koupil jsem si sestavu BARBONE HORNET Gold

Specifikace:
Procesor: AMD FX-8320
Grafická karta: MSI R9 390
RAM: 8 GB Kingston, frekvence 800 MhZ
Základní deska: MSI 970A-G43
Pevný disk: WDC WD10EZEX-00BN5A0
OS: Windows 10 Home

Procesor mi běží na 1700 MhZ a nejde ani nahoru (zjištěno pomocí HWINFO), přitom základní rychlost je 3500 MhZ

Kvůli tomu mám problémy s FPS
Crysis 3: Při doporučeném nastavení přes AMD Gaming Evolved mám propady ke 20 FPS, dokonce jednou jsem měl 12 FPS (Very High, SMAA 4x)
Grid Autosport: Mezi rozlišením 3200x1800 (VSR) a 1920x1080 na max detaily není žádný rozdíl ve výkonu, FPS v benchmarku je kolem 46. Na minimální detaily (je jedno jaké rozlišení) jsou FPS kolem 75, což je nižší než na ASUSu N56VZ
Metro Last Light Redux: Náhodné propady na 40 FPS bez jakéhokoliv důvodu na max detaily bez SSAA a Motion Blur
Ani ve Far Cry 2 (2008) nemám stabilních 60 FPS na max detaily
Ale takový Middle Earth: Shadow of Mordor jede 60 FPS konstantně na max detaily
vše v 1920x1080 pokud není zmíněno jinak

Maximální Teploty po chvíli hraní Crysis 3:
CPU: 16,5°C(!)
GPU: 62°C

Prosím, nevíte jak donutit procesor, aby jel na plné frekvenci?

to je jedno. Uz si si pozrel tu teplotu CPU a napriklad aj frekvenciu CPU v CPU-Z sledovat pocas hrania alebo na grafe v spravci procesov, aby si videl ci sa pocas hrania frekvencia zvysuje.
Ak ne, tak bud mas v biose vypnute cool&quiet, alebo si nenainstalil nejaky ovladac dosky apod (sice by to nemalo byt nutne kvoli speedstepu ale microsoft v tomto niekedy AMD CPU ignoruje kym sa nenainstali nejaky AMD ovladac)