Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Baterie vs. powerbanka na tabletu

Dostal se mi do ruky tablet Sencor Element 8 Hello Kitty, který má problémy s nabíjením. Nejspíš bude v háji ta pytlíková baterie nebo ta elektronika, co je k ní připojena. Při měření do ní jde kolem 1,6V, při odpojení nabíječky je baterie mrtvá. Sehnal bych možná i jinou baterii (podobnou velikost), ale většinou jsou to 3700 mAh, navíc z nich vedou jen dva dráty. Originál jsem nikde nenašel, navíc by baterie stála asi víc než tablet. Tak mě napadlo dokoupit powerbanku, např. 10000mAh a mít ji stále připojenou. Myslím, že investice do banky bude lepší než do baterie. Teď je otázka, jestli nebude lepší int.baterii odpojit, aby zbytečně při provozu neodebírala proud, když je asi v háji. Odpojit - neodpojit?
Díky

Vypada to na jeden pytlikovy clanek o rozmerech cca 130x60x5mm a z kratsiho cela je PCB. Rozebirat ji radsi nebudu.
Neni hospitalizovana v Knicku, takze proud je bez problemu :-) Jenze neni upoutana na luzko, dost casu je na koleckovem kresle. Stejne si myslim, ze tam ma i lepsi cinnosti nez celodenni koukani do tabletu.