Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se sám resetuje

Dobrý den, asi od včera se mi sám resetuje počítač a vůbec nevím co s tím. Nirsoft BSoD viewer mi říká, že caused by driver ntoskrnl.exe, zatímco WhoCrashed mi podal hlášení

On Tue 23.2.2016 15:55:48 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\WINDOWS\Minidump\022316-24187-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntkrnlmp.exe (nt!WheapCreateLiveTriageDump+0x81)
Bugcheck code: 0x124 (0x0, 0xFFFFE000EC11E8F8, 0x0, 0x0)
Error: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR
Bug check description: This bug check indicates that a fatal hardware error has occurred. This bug check uses the error data that is provided by the Windows Hardware Error Architecture (WHEA).
This is likely to be caused by a hardware problem problem. This problem might be caused by a thermal issue.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

S tím hardware problémem nevím, protože jsem dělal memtest asi na 40 průchodů (nebo jak se to jmenuje) a nic to nenašlo.
PC specifikace:
Windows version: Windows 10 , 10.0, build: 10586
Windows dir: C:\WINDOWS
Hardware: ASUSTeK Computer INC., M5A78L-M/USB3
CPU: AuthenticAMD AMD FX(tm)-4300 Quad-Core Processor AMD586, level: 21
4 logical processors, active mask: 15
RAM: 8571179008 bytes total

Budu rád za jakoukoliv radu.

1) Stahni a nainstaluj 'MalwareBytes' a udelej kontrolu tvého PC:
# STAHNOUT MalwareBytes : **MalwarreBytes**
2) Spust <CMD> (pravy klik mysi na [img=http://blogs.msdn.com/cfs-filesystemfile.ashx/__key/communityserver-blogs-components-weblogfiles/00-00-01-09-82/2781.StartButton.png]http://blogs.msdn.com/cfs-filesystemfile.ashx/__ke y/communityserver-blogs-components-weblogfiles/00- 00-01-09-82/2781.StartButton.png[/img] START, spustit CMD jako spravce) a zadej prikaz:

sfc/verifyonly

[img=/file/view/25188-scf-png]http://pc.poradna.net/file/view/25188-scf-png[/img]
# TEST nech dojed az dokonce, +- 3-5 Minut. (zdel nam, co ti vypsal na koci testu)
3) Delal jsi, nebo nastavoval neco v <BIOSe>, taktovani CPU nebo RAM?

# Samotny obraz neni poskozen? Jako v predeslém pripade <CMD> zadej provereni :

Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

• A nebo, podivame se pres DISM na trosku hloubeji, projedeme ho s :

DISM.exe / ligne / Cleanup-image / Scanhealth && DISM.exe / ligne / Cleanup-image / Restorehealth

• Opet jako SPRAVCE/Admin, k vylouceni odepreni prav:

[img=/file/view/25189-dism-png]http://pc.poradna.net/file/view/25189-dism-png[/img]

Po testu, jak pres DISM nebo MalwareBytes, ale udej, zda-li problém pretrvava, nebo zda-li nastala jakakoliv zmena chovani tvého OS.

# V tom pripade se vydej do NASTAVENI => AKTUALIZACE => Podivat se do bodu "OBNOVY"/System Restore a vratit OS do stavu nez nastala tva chyba, coz co uvadis vise, zrejme od vcerejska.
• Problém muze byt také aktualizaci nekompatibilniho ovladace pro tvuj HW, jak skodlivy program etc. kde pomoci obnovy, by pro nas mohlo byt reseni.
• Za zkousku by mozna i bylo, nakouknout na tvuj HDD, opet v <CMD>, tentokrat prikazem:

 CHKDSK /F

• Pripade, ze kontrola disku nemuze byt provedena za chodu OS, nebo pro jiny duvod, zvol moznost v mém pripade O muze byt taky jako Y/Yes, A/Ano pro kontrolu pri spusteni PC:
[img=/file/view/25191-f-png]http://pc.poradna.net/file/view/25191-f-png[/img]

*Ilustracni obrazek "SYSTEM RESTORE":
[img=http://stealthsettings.com/wp-content/uploads/2014/09/selectrestorepoint.jpg]http://stealthsettings.com/wp-content/uploads/2014 /09/selectrestorepoint.jpg[/img]

# Ano , bohuzel, hodne lidi ma problém z prestupu <win 7/8 na Windows 10> UPdatem, kde se casto objevuji anomalie vseh druhu, proto se casto doporucuje cista instalace.
• Jde to i pomoci MediaCreationTool: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/ windows10

Ale pozor, muzes i pockat na nekoho jiného s jinou radou, osobne bych provedl cistou instalaci zmineného Windows 10, na misto neustaleho proverovani celého OS a jeho instalaci, kde co a jak MS nainstaloval, kompatibilitu HW s OS a nainstalovanymy ovladaci.