Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký chladič na Socket 775 ?

Potřeboval bych poradit vhodný chladič na Intel Core 2 Quad Q6600 s dobrým poměrem výkon cena a s rozumnou velikosti i hmotnosti? Momentálně je tam nějaký AVC, viz. příloha. Nepotřebuji extra třídu za pár tisíc, ale nerad bych ušetřil pár stovek a pak nadával, že mám pod stolem tryskáč.

Aby to bylo úplně pochopitelné, zbyl mi MB se Socketem 775 a Q6600 bez chladiče, které chci použít na upgrade jiného PC. Na svém PC mám také Q6600 s chladičem AVC, takže tak jako tak budu kupovat minimálně jeden nový chladič. Pokud seženu něco výrazně lepšího než je ten AVC, tak jej dám na svůj PC a AVC použiji na upgrade, v případě velice výhodné ceny a kvality koupím přímo 2 nové chladiče.

Ale no tak! Snad se toho tolik nestane, když se zeptám, jestli není levnější a menší chladič, byť s mírně horšími parametry. Tahle vyjde chladič na skoro stejnou cenu jako deska s procesorem. U nového PC to samozřejmě neřeším, ale u levného upgradu je skoro 700 Kč za samotný chladič trochu moc, pokud lze vyhovující chladič pořídit za poloviční nebo třetinovou cenu, viz.: produkt (bohužel není na Socket 775).

tak až ten PC vyhodíš, tak chladič ti přece zůstane. Dá se osadit i na soudobé desky, takže si pořídíš další vykopávku a jedeš dál.

edit: navíc jsi psal o tisících a že nechceš ušetřit pár stovek, přitom 200Kč mezi sračkou od AC a kvalitní střední třídou chladičů se ti zdá už moc..

Když si pořídím další PC, tak to bude nový stroj s maximální výbavou a samozřejmě s novým chladičem, takže žádná další přemontáž nebude. Kromě toho, myslel jsem spíše další návrhy, mezi kterými bych si vybral podle ceny a recenzi, ovšem když ten Silentium je momentální top z levnějších chladičů, tak samozřejmě není co řešit. Jenom mám dojem, že je to dost velká a těžká kráva v porovnaní se stávájícím AVC, na který si hlediska výkonu a hlučnosti nemohu stěžovat.

Znovu řeším chladič na Socket 775 a různé Fery a Spartany se tam asi nevlezou, jelikož volné místo od MB do bočnice skříně je cca 14 cm a něco z toho ještě zabírá patice a procesor. Jaký nízkoprofilový chladič do/kolem 500 Kč byste doporučili? Kolem procesoru je místo cca 10x10 cm. Z http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrine-zdroje-chladice/44879-chladime-htpc-test-nizkoprofilovych-chladicu je v dané cenové relaci jenom Alpenföhn Silvretta a Arctic Freezer 11 LP.

Ten je dost drahý a podle recenze na CZC má špatné konstruční řešení. Také rozměr je 130 mm, což je dost hraniční. Já tam mám cca 14 cm od MB do boční stěny a nevím, kolik z toho "sežere" patice a procesor. Osobně bych raději něco mnohem nižšího, např.: https://www.czc.cz/gelid-solutions-slim-silence-i-plus-1u/177525/produkt nebo https://www.czc.cz/arctic-freezer-11-lp/86554/produkt. Když dosud celkem stačilo AVC, tak nějaký lepší a dražší chladič může být jenom lepší nebo ne?

Původní:
[23853-chladic-1-jpg]

A co Alpenföhn Silvretta: https://pctuning.tyden.cz/hardware/skrine-zdroje-chladice/44879-chladime-htpc-test-nizkoprofilovych-chladicu?start=3? Ten to mezi malými chladiči vyhrál s nejlepším poměrem výkon/cena: https://pctuning.tyden.cz/hardware/skrine-zdroje-chladice/44879-chladime-htpc-test-nizkoprofilovych-chladicu?start=13. Akorát to max. TDP 95 W mě zaráží, jestli uchladí Q6600 s TDP 105 W, ale zase, když to uchladí takové miniprdítko jako je AVC, tak podstatně větší chladič s heatpipes to snad také musí uchladít ...