Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čistá instalace Win 10 na PC, který již byl upgradován.

Zdravím, řešil jsem to v jiném vláknu, ale napadlo mne, že bude lepší, řešit to tu. Takže situace je taková. Mám PC, který už byl upgradován na Win 10, ale se zachováním bývalých souborů. Nyní, ale chci čisté PC s Win 10. Důvodem je hlavně, že z ničeho nic přestal fungovat Windows update (error 0x80070422) a appky se začaly chovat "divně" :/. No tak si říkám, že použiji media creation tool přímo od MS, ale ten bohužel jaksi nefunguje. Po vybrání edice a vybrání toho, že chci ISO soubor mi vypsal tool chybu 80080005-0x90016. No, takže přes něho to nešlo, nyní stahuji přímo ISO win10 x64 z webu https://www.microsoft.com/en-us/software-download/ techbench. Jen lehký dotaz, při instalaci bude možnost naformátovat jak disk se systémem tak i jiné disky? Mám totiž sys na SSD a ostatní na HDD, ale chci naformátovat vše a moc se mi nechce dávat formátování z winů. A za druhé, myslíte, že to pak bude fungovat? Já jen jestli třeba mediacreationtool není nutný aby se to nějak svázalo s tím HW, které mám a na které je win10 tedy vázaný. A také, při stahování z té stránky jsem zvolil pouze win10 a x64 a cze, ale nebylo tam jestli mám Pro nebo Home, doufám, že to pozná, že mám Pro? Děkuji za odpovědi vás zkušenějších.

SUper super, děkuji moc za odpovědi. Jinak já právě nemám product key. Prý stačí přeškocit část se zadáním klíče a ono se to pak aktivuje přes internet samo. Jenom ještě otázečka, budu muset udělat USB nebo DVD nebo budu moct iso namontovat pomocí např. daemon tools a prostě dát setup z winů? Děkuji :)

čo si navoliš to ti nainštaluje je tam nato menu

deamon a pod blbosti nie , ide to s rozbaleneho isa kliknutim na jeden subor setup.exe ale to neni čista inštalacia a ostane ti tam bordel po predošlom + neurobiš format disku - to ssd v inštalačke CELE sformatuj a nevytvaraj tam žiadne oddieli naopak ak tam nejake budu zruš ich

Nejde o notebook, ale o PC, kde jsem měl 8.1 a následně upgradoval na 10. Na internetu pak píšou, že tyto verze win 10, které se pouze upgradují, tak mají nějaký generický Product Key, který se nedá použít, naopak se musí přeskočit krok s aktivací a mělo by se to samo poté aktivovat, tak teď tedy nevím, čemu věřit.