Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ktorý s tíchto ssd diskov

Disk bude na systém hudbu a aplikacie

Neviem vybrať medzi
Kingston HyperX Savage SSD 240GB
Samsung 850 EVO 250GB
Crucial MX200 250GB
OCZ ARC 100 Series 240GB

Chcem aby mi disk vydržal nepokazil sa za 2 roky

Prosím keby ste odovodnili prečo nie tento prečo práve ten

hudbu mam vzdy na ploche

ak chcete mat prístup k súborom (hudbe) priamo z plochy tak je výhodné namiesto ukladania na plochu (čož spôsobuje zaťažovanie kedže plocha je vždy načítaná) vytvoriť si priečinok na D tam dať hudbu a vytvoriť iba odkaz toho priečinka na plochu, tzv rovnako máte prístup priamo z plochy ale již sú dáta na D: to znamená že nezaťažuje.

1-2 hry se na 250gb c: v pohodě vejdou a budou se občas rychleji načítat.
hudba: data, která nepotřebují rychlé načítání, jen zabírají gigabajty místa a prakticky vylučují rozumné zálohování systému, ta mají mít na ploše (=c:) jen zástupce a patří na jiný disk.

shodou okolností jsem nemohl včera v noci usnout, vstal jsem a z nudy si objednal samsung ssd.
tak jsem taky zvědav.

SSD -> OS a aplikace (programy, hry,...)
HDD -> Data (hudba, obrázky, filmy, dokumenty,...)

proste ak máte hudbu, tak si vytvorte na HDD (D: / E:) priečinok "hudba" všetko dajte na ten HDD, a pak kliknete pravým na ten priečinok, dáte odoslať kam -> pracovná plochy (vytvoriť odkaz). máte teda po ruke z plochy a zároveň sú dáta fyzicky zapsané na HDD.

ak je OS na SSD, hry jednoznačne výhodnejšie tiež na SSD (samozrejme záleží od volnej kapacity) ak máš 128GB SSD a chceš si tam dať SSD je jasný že lepší volba bude HDD, ale jinak když máš 256GB SSD, obsadeno 110GB, a máš 30GB hru, proč ho nedať na SSD když máš tam volné miesto? okrem toho když si dáš hru na HDD stejnak bude zasahovať aj do SSD kedže môže bežať napríklad na netframeworku ktorý je v OS na SSD. Pedroso čo sa týka zásahu hier do OS napsal presne:

Hry se vždy integrují do systému,takže až tak si vybírat nelze.

nehovorím o oddieloch, ale o samostatných diskoch, a skutočne mám s týmhle už skúsenosti. Rozhodne je ideálnejšie hlavne v prípade že máš dosť volného miesta na SSD klidne dať hru na SSD. načo mám cpať hru na HDD když mám na SSD napr. 5x viac volného miesta než zaberá samotná hra

V300 je ok, ale ostatné staršie maly problémi s názvom "SandForce" teda papierovo boli rýchlosti dokonalé ale vo výsledku to platilo len pre komprimované súbory, jinak bežné načitávanie nedosahovalo ani polovičné rýchlosti.

Na Samsung by snad mela byt delsi zaruka, je to trochu paradoxni, protoze kvalitnejsi pameti ma ten Crucial s kratsi zarukou.

Ja mam Crucial MX200, ale kdyby nekdo dal Samsung 850 EVO, tak ho beru taky, ostatni jsou odpad.

Zrovna včera jsem se díval že 250GB SSD se dají sehnat už za 2000 a s Samsung s pětiletou za 2400 vč dph a dopravy. Tak sem si říkal že do toho už možná i půjdu. 240GB je podle mě nejmenší v praxi použitelné mininum.

Vybral bych si klasicky podle záruky tj. Samsung Evo. Nějakých 5-10procent rychlejší výkon v nějakém umělém testu těžko v praxi poznáš. Taky budeš asi těžko měřit počet operací za sekundu a podobně. Spíš bych já osobně ten disk nerad kupoval během pěti let 2x...