Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako vypnem detekciu vytiahnutého kábla DVI z grafickej karty ?

Mám AMD Radeon 5750.
Keď som používal redukciu z VGA na DVI, tak mi pri odpojení jedného výstupu z karty ostali obrazovky zachované.
Keď som prešiel na priame zapojenie DVI do grafickej karty, tak pri odpojení jedného kábla sa prepne hlavná obrazovka na druhý monitor, čo mi rozhádže okná.

Prečo "vyberám" konektor z karty ? Používam switch, teda na jednom monitore, klavesnici a myške mám zapojené dva počítače. Pri prepnutí z jedného na druhé PC, sa monitor chová ako by bol odpojený kábel.

To by som ale nemal zmenený obraz na monitore ale len myš a klavesnicu.
Na jenom PC mám jeden monitor (ten cez switch) a na druhom PC mám dva monitory. Jeden cez switch (spoločný) a druhý priamo z druhého výstupu karty (na druhom PC).
Musím len zistiť ako zabrániť win7 aby detekoval odpojený kábel do grafiky. Na analógu (VGA) mi to nerobilo.

VGA nema hotplug signal (ovladac nema jak to rozpoznat, rozpoznava to impedanciou na RGB pinoch ale typicky ne v realnom case), ostatne novsie maju hotplug signal (ovladac to rozpozna).
Riesenie je neodpajat kabel, alebo pouzivat aj nadalej VGA.
Alebo hotlug signal udrzovat na spravnej urovni, tak ze switch rozoberes a trochu v tom pobastlis pajkovackou :)

Mal by si tusim na ten hotplug (HPD) pin (najdi si DVI pinout googlom) dat 1kohm pullup na +5V (pin EDID voltage alebo tak nejak na DVi konektore), ale neviem zhlavy naisto (mozes to skusit). Tuto daco pise o tom 243480 je tam aj citacia zo specifikacie, u teba to nebude citat EDID ptz chces len aby sa nezmenil stav pinu po odpojeni, a ked sa nezmeni stav pinu tak Win nebude citat EDID z monitora. Ale nevyhoda stale aktivneho hotplug signalu je ta ze ked to nabootujes len s tym fake pullup odporom a bez pripojeneho monitora, tak to bude chciet precitat edid, ale nic tam neprecita tak nastavi nejake standard rozlisenie, a potom ked ten monitor skutocne pripojis tak uz neprecita EDID lebo sa nezmeni uroven na hotplug signale, takze budes mat furt blbe rozlisenie. P.S. moze si ten pullup dat cez vypinac, a ked budes chciet sposobit hotplug event tak vypinac prepnes a o par sekund zas nazad :)

Niečo také sa mi podarilo nájsť down.php
Len zvažujem ako to spraviť, aby switch neodpojil konektor ako taký a tých 5V tam nebude.
Ak by som ten pin 16 Hot plug detect úplne odpojil, nebude sa to chovať ako cez VGA redukciu, že by tam vôbec nebol ?
Vyskúšam a dám vedieť ak by som dospel k zdárnemu výsledku.
Vypínač by nebol zlý. Pri boot by sa odpojil a potom už by bol stále zapojený.

Čo je to 1kohm pullup na +5V :-) keď neviem, tak sa spýtam :-)

Tu to mas spravne
http://www.extron.com/company/article.aspx?id=uedi d&version=print

Hot plug detection is not supported for VGA, but is supported in digital interfaces including DVI, HDMI, and DisplayPort. For these interfaces, the display device will supply a voltage on an HPD - Hot Plug Detect pin, to signal to the video source device that it is connected. The absence of a voltage on the HPD pin indicates disconnection. The video source device monitors the voltage on the HPD pin and initiates EDID requests as it senses incoming voltage.

preto pisem daj tam 1k odpor medzi +5V a HPD pin.

:-) OK nerozčuľuj sa.
Nie som mikroelektronik ale viem čo je Ohm teda odpor. Napisal si 1kohm tak som si nebol istý.
Ale viem si všetko spraviť opraviť. A čo neviem sa naučím. Odpor doma nemám. Musím kúpiť a potom to skúsim.
Vidieť že ty sa vyznáš, tak vďaka za pomoc. Si jediný čo mi pomohol a reagoval.
Dík.