Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 7 - dlouhé odezvy při připojování sdílených složek

Dobrý den,
v některých situacích pozoruji dlouhé odezvy sítě při připojování sdílených složek. V síti jsou 4PC (3x kabel, 1x WIFI)
PC1 je stále zapnuté, ostatní PC se na noc vypínají. Na všech PC je nastaveno "opětovné připojení sdílených složek po startu"
Když ráno zapnu PC2 a po naběhnutí se chci připojit z PC1 k jeho kterékoliv sdílené složce, tak to trvá 10-20s. Po prvním připojení jsou pak až do vypnutí PC2 reakce okamžité. To samé se děje u PC3.
Zvláštní je, že tento jev nepozoruji při připojení z PC4 do PC1 přes wifi.
Používám Win7 64b, a sdílení v domácí skupině.
Děkuji

Ak by si meral presne dostanes sa k casu 12.5min. To je totiz obnovovaci cas zdielanych zloziek ak sa nezdari prihlasenie na prvy krat. To iste by si mohol pozorovat ak budes niektore pocitace restartovat. Je to normalna vlastnost Microsoftackeho zdielania.

Pocitac, ktory robi (Master) server zdielania nemusi byt ten isty na ktorom je nieco nazdielane. Je to o hodne komplikovanejsie tym, ze rola servera sa moze behom casu na sieti menit podla toho, ako su do siete pripajane dalsie pocitace, alebo su zo siete odobrane.
Ak sa pripoji do siete pocitac s vyssou verziou OS, tak moze prebrat na seba rolu "Master" servera. Ak to chces vediet presne doporucujem googlovat nieco ako "SMB server"

mapuješ computername nebo ip adresu?
mapuješ to přesně definovaným příkazem/zástupcem, nebo klikáš jak jojo v okolních počítačích -> sdílených složkách - a čekáš co se najde a připojí?

sdílení v domácí skupině

to chtělo napsat hned jako první větu: ztráta času.
vrať se k windows98, bude to rychlejší.

mapuješ computername nebo ip adresu?

dokážeš odpovědět, co sis nastavil jako cíl v tc?

ve kterém je mám nastavené napevno aby se po zapnutí připojily.

tak zrovna tc není to nejlepší, co můžeš mít při nefunkční síti - ve tvém případě při dosud nenamapovaných discích.
dokonce bych řekl, že pokud máš nastavený panel na právě nedostupný disk, že horší sračku neznám.

jaký je problém místo "nějak" v tc mít rovnou v zástupci v "po spuštění" tyto příkazy:

net use x: \\ip.adresa.1\sitovy_disk_1 /user:vzdaleny_uzivatel_pokud_je_jiny heslo_pokud_je_jine / persistent:no
net use y: \\ip.adresa.2\sitovy_disk_2 /user:vzdaleny_uzivatel_pokud_je_jiny heslo_pokud_je_jine / persistent:no
net use z: ...

jedna technická:
jak si asi myslíš, kdybych v práci potřeboval kvůli skenu nebo zálohování připojovat stovky počítačů, že bych dopadl s tvou domácí skupinou - a jak dlouho bych asi měl čekat na odezvu, než se něco stane?

cíl v TC mám jako: //computername/sdílená složka
V TC se na namapovanou sdílenou složku přepínám až poté co vím, že je cílové PC zapnuto a připojeno do sítě (vidím na něj)

Podle mého názoru (oprav mě, pokud se mýlím) ty zástupci s net use... "po spuštění" problém neřeší, protože PC ze kterého se k ostatním připojuji je trvale zapnutý a ty ostatní se vypínají. Takže si myslím, že po odpojení cílového PC v síti je spojení přerušeno a jak jej obnovím, když se žádný příkaz po startu neprovede (počítač 1 se nevypíná).

Pokud to chápu správně a příkaz net use mi cílové sdílené složky připojí bez té 10-20s prodlevy, tak by řešením mělo být po zapnutí cílových PC na PC1 spustit cmd dávku s těmi příkazy net use... a pak by se to mělo už i z TC připojovat hned ne?