Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ktory program dokaze nasledovne ? (clone hdd, boot, format, mensia velkost destinacie)

Budem robit klon vsetkeho co je na HDD. Jeden hdd = jedna particia. Nainstalovany win 7, drivery, zakladne appky. Z tohoto chcem mat zalohu=klon na USB flashke. Ked sa nieco pokazi, chcem urobit nasledovne:

- nabootovat sa z USB flashky
- urobit format HDD
- skopirovat tam ten cely klon
- ocakavam ze bude vsetko hned fungovat akoby sa nic nestalo

Lenze flashka ma 8 GB. Dany HDD bude mat fyzicku kapacitu dajme tomu 300 GB, ale cely system so vsetkym bude mat len 3 GB. Teda, nechcem klon aj s tym volnym miestom 297 GB. Vie program urobit len skutocne vyuzite miesto ?

Tieto programy su zadarmo a mal som ich nainstalovane, ale neviem ci to dokazu lebo nemam este pristup k tomu pc, len chcem byt pripraveny.

[QHaJnvV.png]

clonezilla a fog si neviem na win skusit. crashplan sa mi nechcelo kvoli tomu regnut konto. najviac sa mi asi pozdava Macrium, len neviem ci vie, to co chcem.

ktory program mam pouzit na to co chcem urobit ?

dik

Pouzivas nespravne nazvy tak tazko sa vyznat, co vlastne chces.
Klon HDD sa da uskutocnit len na dalsi HDD, ktory ma kapacutu rovnaku, alebo vacsiu ako zdrojovy disk.
To co Ty chces (predpokladam) neni "klon", ale binarna zaloha disku (oddielu) do suboru.

Z Tvojich poziadaviek mozes vypustit format
- nabootovat sa z USB flashky
- urobit format HDD
- skopirovat tam ten cely klon
- ocakavam ze bude vsetko hned fungovat akoby sa nic nestalo

Ked obnovujes disk, alebo len jeden oddiel (partition), tak sa obnovi s formatom, ktory bol zazalohovany (je zbytocne pred obnovou formatovat oddiel, aj tak sa premaze).

bootovací flashka má typicky formát fat32. kdybys na ni chtěl přidat image systému, nesměl by ten soubor být větší než 4gb - to odpovídá tak winxp s běžnými aplikacemi a normálním adminem, který necpe uživatelský balast (hudba, video) na systémový disk.
normální softy taky nezálohují obsah swapu a hiberfile.sys

easeus todo backup funguje.
aomei backupper mám pocit, že ve free verzi pouze klonoval disky mezi sebou a neukládal obraz disku do souboru.
driveimage má boot disk? není to jen win aplikace?
clonezillu jsem netestoval, ale je dost známá, někde najdeš podrobný popis.

nejbožejší je samozřejmě duální boot cd/flashka acronis disk director + true image na jednom médiu.
starší verze vypadá takto, dnes už používám ati 2015 + dd 12.

protože hledáš jen free řešení, předchozí tip se ti asi nelíbí. můžeš zkusit samotné .iso ti2016

Nainstalovany win 7, drivery, zakladne appky. Z tohoto chcem mat zalohu=klon na USB flashke

ano, zalohovat na usb je to najlepsie, co mozes urobit :-D

Nainstalovany win 7, drivery, zakladne appky.

Lenze flashka ma 8 GB

ako si predstavujes ze cca 25GB OS a programov natlacis na 8GB? Este aj zaloha cez acronis s kompresiou ma u mna 15GB a to som este prekvapeny ze ako malo.

Dobre tak predpokladajme skutocnu situaciu. Musi to vyjst na prvy raz.

Mam 16 GB flashku. Normalne ju pouzivam, teda ma system suborov asi FAT32 (je to ok ?)
Na danom pc nainstalujem Win7 Home 32 bit + drivery + antivir a dost.
Nainstalujem Aomei backupper(najnovsi free verzia), zasuniem flashku a ideme robit co:
[CNwdYsC.png] alebo
[VdgUb1x.png] alebo
[yzMlZYa.png]
niekde dole po scrooli su uz len logs, co nevidite na obrazkoch
Potom ako to program spravi do flashky, chcem nadalej normalne pouzivat ten pc, cize ziadne zmeny tam backupper nesmie spravit, len to skopirovat.
Neskor, ked sa to pokazi, opravovat to nebudem. Mam v plane sa nabootovat cez tuto flashku, urobit format HDD v pc a nainstalovat vsetko co je na flaske ulozene - co som mal cely system.

No a teraz to ideme ukladat na flashku. Co mam teda naklikat v tom programe prosim ?

bootovací flashka má typicky formát fat32 ... nesměl by ten soubor být větší než 4gb

po kapsách nosím boot flashku nebo cd s nějakým zálohovacím softem -> aby to bootovalo, má fat32.
na přenesení image win7 (běžně 10gb a víc podle aplikací) volím, co je zrovna po ruce: druhou flashku s ntfs / externí disk / u novějších chipsetů boot ze zalman ve300 - kdy je možní mít na jednom médiu boot .iso i velký image / kopii image přes síť na d:

pokud trváš na podmínce, že se image win7 musí vejít na fat32, můžeš tento thread opět stupidně přiživovat donekonečna a stejně to k ničemu nebude.

řešením je netrvat na jediné flashce - s pochopením omezení fat32 máš asi problém.
a nešlo o mou stížnost, ale upozornění tvého zabedněného pohledu, že zvyšování kapacity flashky nepomůže uložit na fat32 větší soubor.

image jde rozsekat na menší kousky, i můj oblíbený drive snapshot má na to parametr, ale tomu se snažím vyhnout.

když nechcu přenášet systém na jiný pc, ale potřebuju jen ze zálohy tohoto pc přepsat jeho systém, nepotřebuju ani boot z externí flashky:
poslední správně vytvořené image jsou uložené na d: (u win7 obvykle 2 soubory pro 2 oddíly), kliknu na restore, zvolím co a kam - systém se restartuje a podobně jako u kontroly disku před startem win se obnoví.
nutno předem vyzkoušet.

edit: ad tvé dokola opakované nápady formátovat disk: zapomeň na to.
budeš mít oddíl zformátovaný např. fat32 -> necháš na něj obnovit image, který pocházel z ntfs disku -> po obnově bude mít disk ntfs formát, bez tvého zásahu.
imagovací softy to umí už od starého ghosta před 20 lety.

pisal som do Keenu a povedali, ze na europsky trh tie topky vobec nedavaju !
tak som musel risknut a objednat si ich z ameriky bez odskusania + vysoke postovne + clo a neviem co este. a ked mi nebudu sediet, mozem ti ich poslat, aby si sa mohol skodoradostne vytesovat nad nestastim druheho cloveka
nachvilu ti to hadam zlepsi den

Já bych si nic amerického na sebe nevzal, běž formátovat.

Funguje například tohle:
Nainstaluješ Windows, ovladače a potřebné programy, updatuješ. Pomocí bootovacího CD s tím uvedeným programem od Acronisu si uložíš image systémového disku na jiný oddíl. Až to učistíš nebo zaneřádíš k smrti, obnovíš to z image. Nic nebudeš formátovat, stačí číst ty pokyny na monitoru.

Musi to vyjst na prvy raz.

Lebo co? :-)

Mam 16 GB flashku. Normalne ju pouzivam, teda ma system suborov asi FAT32 (je to ok ?)

je, kazdy image program vie rozdelit image na viac suborov o mensej velkosti, podobne ako rar archivy

Potom ako to program spravi do flashky, chcem nadalej normalne pouzivat ten pc, cize ziadne zmeny tam backupper nesmie spravit, len to skopirovat.

Neviem preco si myslis ze imagovacie softy dakde daco menia, alebo co....

Neskor, ked sa to pokazi, opravovat to nebudem. Mam v plane sa nabootovat cez tuto flashku, urobit format HDD v pc a nainstalovat vsetko co je na flaske ulozene - co som mal cely system.

Ano, presne tak to spravis. Nic noveho, nic divneho. Akurat ze flashka nieje zalohovacie medium, ako som ti uz pisal. Takaby si nebol prekvapeny ked ti jedneho krasneho dna proste umre, aj s tvojimi 10GB imidzami systemov, alebo ti to vyhlasi pri obnovovani nejaky read error, lebo flashka pomaly chcipa. Preto.

Bol si varovany. Ked si tvrdohlavy, daj si potom facku za vlastnu hlupost.