Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade pc

Ahoj. Mam dotaz, chtel bych si koupit nove komponenty do pc. Mam amd fx 8320e a pak bych to prodal i mb takze tak. Jinak chtel bych intel treba ten xeon myslim stal 6k nebo tak nejak a mb nejakou stylovou. Case bych chtel nzxt s340 razer. Cena je tak 10 000 mohl bych dat i vice ale ne zas treba 4k. Dekuji

Ty si furt domyslas to co ti pasuje abys to mohl skritizovat. Jak vis ci to budu nebo nebudu platit rodicia? A uz vubec nechapu proc na otazku "jaky pc by ste mi doporucily" riesis kto to zaplati, a jak vychadza s "kamaratmi". Fakt tu neplet absolutne irelevanty obsah. Namiesto rady sa tazate docka iba "chces sa machrovat pred kamaratmi?" To je fakt skvela odpoved.

Jak vis ci to budu nebo nebudu platit rodicia?

Ty bys ze sebou vydělaných peněz koupil věc, která ti sice vyhovuje, ale chceš jinou samolepku na bedně, tak utratíš po měsíci dalších 10 litrů jen tak?
Varianta, že je za vodou tady možná není, protože lidi, co jsou za vodou nebudou psát na nějakou poradnu a dávat takovýhle finanční limit.

a jak vychadza s "kamaratmi"

Spolu s psychickou poruchou jediná možnost tohohle nákupu.

Nicméně souhlasím s tebou, že nemá smysl ho jako ježek přesvědčovat, že to je nesmysl. Už mu to nejspíš rodiče posvětili, tak ať si to koupí. Kdybych se v inteláckých deskách orientoval, snad bych mu i poradil.

Není to pravda! Jen pochybné zastaralé benchmarky a ano tam je AMD na jedno jádro pomalejší. Ale pokud je moderní software a moderní Win, tak je to rozhodně jinak. Ano I5 4670 za 6300Kč by mělo bejt lepší než FX za 3200Kč. Pokud srovnám cena vs cena tak se Intel absolutně nechytá. Pokud chceš utrácet, tak prosím viz POW.

Máš pravdu. Já nemám nic proti Intelu, ale ted na něj jednoduše nemám, tak mám AMD a ono funguje jak má v pohodě. Navíc mám i ten výkon. At si klidně koupí doporučovaný I5 4460 a potom zjistí že to jede uplně stejně, tak to bude fakt duvod k chlubení, že jsem idiot a utratil jsem 10 tácu jen tak.:-D

Dotazu vubec nerozumim, mas pomerne slusny procesor, ale nechces ho uz a chces neco noveho postaveneho na Intelu. Na co se teda ptas? To je prece jasne.

Jestli netaktujes tak staci deska MSI H170 GAMING M3 - Intel H170
a procesor bude lepsi a drazsi Intel Core i7-6700 nebo levnejsi Intel Core i5-6500

pokud taktujes tak je rozumnym minimem deska MSI Z170A GAMING M5 - Intel Z170
a k ni musis vzit Intel Core i5-6600K, na taktovaci i7 nemas prachy.

nezapomen, ze oproti soucasne sestave je potreba jeste vymenit pameti DDR3 za nove DDR4.

Vcelku jednoduche a na tohle jsi kouknutim do ceniku a peti minutama hledani pres Google mohl prijit i sam. ;-)

To uz je jeho problem, chce menit procesor za lepsi, tak jsem mu poradil rozumne minimum, jak to zupgradovat, aby to melo nejaky smysl. Pokud na to penize nema, tak nechapu proc resi upgrade PC. :?:

Edit: Chapal jsem dotaz tak, ze 10K je na procesor a desku, jestli je to na komplet upgrade, tak bych neztracel radou svuj cas. :-/

Takže ve finále já se zeptám a sem debil jo? A jaky kamarádi? jaký rodiče? Já si to kupuju za své peníze. A intel jsem vybral i5 4460 protože pow řekl že stačí i5 na hry. A jinak já mohu dát třeba 1500 a mohu koupit ještě lepší intel. A skylake nechci viz problémy.

Já už nic neříkám,ale jak se tady někteří lidí chovají tak to je taky dobrý. A ty poslouchej nikdo neříká že hned chci i5 4460,koupím třeba jinej procák. Kdybys místo toho vyptávaní radši odpověděl jaký procesor od intelu se vyplatí.

Za debila se omlouvam.

Je to ale nesmyslne menit jeden procesor za jiny priblizne stejne vykonny.

Kdyz chces upgradovat pocitac, tak proste upgraduj na novou Skylake platformu s DDR4, to jedinne je aspon trochu pochopitelne, ale to, k cemu ses rozhodl, to je proste nesmysl.

Já se nerozhodl, jinak já tu bednu klidně nemusím mít,mohu koupit jinou. A tak. Ale skylake nechci. třeba by se to vešlo do 11 000 skylake,ale ty problémy nechci riskovat,a musel bych koupit i cpu cooler,mám xigmatek gaya ii a ten je dost težký takže tak. Ale stejně když prodám to moje amd a mb tak ty 2500 mohu dostat.