Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s procesorem AMD Athlon X2 6000+ 3.10 GHz - výkon, přehřívání

Zdar,
vyměnil jsem procesor AMD Athlon X2 Brisbane 4000+ 2.10 GHz za starší procesor AMD Athlon X2 Brisbane 6000+ 3.10 GHz na základní desce MSI K9Neo V2.
Procesor je kompatibilní s touto deskou.
https://cz.msi.com/product/motherboard/support/K9N _Neo_V2.html#support-cpu
Chladič https://www.alza.cz/arctic-alpine-64-gt-d126967.ht m?catid=18849262
Problém spočívá v tom, že "nový" procesor se neskutečně přehřívá už při pouhém najetí do BIOSu. BIOS ukazuje teplotu 90 - 105 stupňů! Přímo na chladiči neudržím prst. Když nechám najet systém, je celý zabrzděný, CPU Fan ukazuje teploty kolem 70 stupňů. Současně s tím se značně hřeje southbridge.
Chladič sedí perfektně, je nanesena nová teplovodivá pasta. Když vrátím zpět původní procesor je vše v pořádku, teplota cca 40 stupňů.
Čím to může být? Vada procesoru?
Znovu upozorňuji, že chladič opravdu dobře sedí, zatáhne se a při demontáži je vidět dokonalý otisk procesoru v pastě na chladiči. Zkoušeno několikrát.

Změna předmětu, původně: Problém s procesorem - výkon, přehřívání (host)

Nevím proč tuhle starou kisnu chladič když tam může dát lepší Geid apod,jinak mám tu ještě 6400+ a takovýhle teploty neměl ani s BOX,podle mne to prsknul na neaktuální BIOS tý MB a proto se to ser.. jak se tu už zmiňuje.Ty teploty to v pohodě vydrží a pro ty Athlony je to normál s Boxem 90C + a vejš v zátěži.:-)