Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 2x windows jak se jednoho zbavit

Dobrý den mam prozbu mam dvakrát windows jede na místní disku C: co má 25 gb to je ten co pouzivam a pak jeste jeden na B: 12gb ten nepouzivam ale nevíte jak bych mohl odstranit složku windows? pořád to chce oprávnění i když jsem si ho dal tak to nejde zkoušel jsem i nouzoví režim

odstranit nesmyslný disk b: jde například z bootovacího partition manageru - pokud přesně víš co děláš.
je b: jen oddíl na disku, nebo samostatný disk? screen ze správy disků je tajný?
který systém byl nainstalován první, který druhý?
i když podle velikostí b:,c: by mohlo jít v obou případech o win xp a tam bys našel informace v c:\boot.ini

To nie je jednoduché, lebo musíš vedieť na ktorom oddiele je situovaný zároveň zavádzací sektor s bootmanažérom, a o akú bitovú verziu oboch OS sa jedná (x32/x64).

V prípade, ak ti nedovolí v Správe diskov odstrániť nechcený oddiel s Windows (12GiB na B:\) máš na ňom zavádzač.

Ak si zavádzač s Windows na B:\ zmažeš naformátovaním oddielu B:\ z inštalačného média Windows, budeš nútený opraviť z inštalačky DVD ISO Windows loader príkazmi fixboot v cmd.exe;

bootrec /FixMbr
bootrec /FixBoot
bootrec /RebuildBcd

fix-mbr

Ak nemáš po ruke inštalačku s nejakým Windows, radšej sa cestou externých výrobcov programov do mazania oddielu B:\, nepúšťaj.