Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10

Zdravím, vlastním Windows 8.1 a rozhodol som sa že chcem prejsť na Windows 10. (notebook nie je ani 2 roky starý, mal by to zvládnuť).

Chcel by som sa spýtať či pri tej aktualizácii sa mi vymaže všetko z PC (u Windows 8.1 prebehlo všetko OK a nič také sa nestalo). Viem že keď sa niečo nepodarí tak sa to môže stať ale či je to automatická reakcia že to preformátuje počítač.

Tiež by som sa chcel spýtať či počítač automaticky nainštaluje na tento windows nové ovládače. A celkovo vás prosím a bol by som rád za vaše komentáre, tipy alebo rady ohľadom Windows 10.

Viem že Windows 10 viacerí nepodporujú aj kvôli tomu ževraj súkromie bude narušené ale ja nemám čo skrývať a myslím si že moje súkromie je od roku 1995 narušené už tak že horšie to ani nemôže byť.

Ďakujem :)

Chcel by som sa spýtať či pri tej aktualizácii sa mi vymaže všetko z PC (u Windows 8.1 prebehlo všetko OK a nič také sa nestalo). Viem že keď sa niečo nepodarí tak sa to môže stať ale či je to automatická reakcia že to preformátuje počítač.

Nič nevymaže, ale istota je guľomet, takže pre istotu si zálohuj čo treba. Potom je neskoro plakať nad rozliatým mliekom.

Tiež by som sa chcel spýtať či počítač automaticky nainštaluje na tento windows nové ovládače. A celkovo vás prosím a bol by som rád za vaše komentáre, tipy alebo rady ohľadom Windows 10.

Nie. Ovládače budeš musieť aktualizovať. Nájdeš ich na stránkach výrobcu tvojho notebooku. Pred aktualizáciou si zisti či sú na tvoj notebook dostupné ovládače.

A celkovo vás prosím a bol by som rád za vaše komentáre, tipy alebo rady ohľadom Windows 10.

http://pctuning.tyden.cz/software/ladeni-windows/3 6449-ladime-windows-10-nastaveni-soukromi-sluzeb-t ipy-a-triky

Ešte raz ti ďakujem..

Vidím že sa vyznáš, tak by som sa ešte na niečo spýtal. Kúpil som noťas a mal Windows 8. Potom prišla aktualizácia na Windows 8.1 a teraz príde na Windows 10.

Prepisuje to nejako tie súbory alebo teraz v počítači mám Windows 8, Windows 8.1 a Windows 10.

Pretože na "D" mám Recovery od prvého spustenia (predpokladám že tam je uložený Windows asi 8)

Ak sa to neprepisuje a neodstraňuje po aktualizácii na novší Windows.. ako to vymažem?

Dobrý den,

pri priamom upgrade nic nestratíte len sa aktualizuje, to však nedoporučam, môže to spôsobiť isté problémi, preto by ste mali všetky svoje dáta zazálohovať (presunúť trebárs na USB klúč), a provést čistú inštaláciu.
pri priamom upgrade áno nainštalujú sa ovladače automaticky, avšak zase sú to len "univerzálne MS drivery" ktoré síce spojaznia ale stále budú robyť problémi a blokovať určité funkcie, tiež doporučuju teda zo stránky výrobcu stiahnuť pre daný OS oficiálne drivery (ak výrobca pre danú základnú dosku ešte nezverejnil/nevytvoril drivery pre Win 10, tak bych neupgradoval)

Osobne bych doporučoval počkať si aspoň na redstone update a potom aktualizovať na Win10, zatím to nieje uplne dotiahnute do konca a nieje to zcela plnohodnotný systém, nejde len o bezpečnosť ale celkovo sú s nimi vela problémov,...