Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Instalace winxp přes bios

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat mám tu starý pc a zkouším instalovat windows z biosu. Mám originál cd winxp sp2. No dvd mechanika z nějakého důvodu nereaguje, tak jsem použil usb mechaniku a ta se někdy chytne a někdy ne. teď mi to napsalo chybu:" Soubor\WIN_NT.BT\vga852.fon se nepodařilo načíst
Kód chyby je 4"

Nevíte co s tím?

Já blbec jsem tam měl win 95 a nezálohoval jsem to a ty windowsy byly špatné, takže mi to házelo chybu a nejde nainstalovat, dostanu se jen do biosu. ten sp2 mám jen proto, abych se měl od čeho odpíchnout a jak stáhnout sp3 a nainstalovat je z windowsu. No ale to je jedno, tento počítač má propojení z MB do HDD a dvd mechaniky pomocí IDE. IDE jsem doufám zapojil správně, že master je v HDD a slave je v mechanice. takto jsem to zapl a mechanika slítila ale v biosu jsem ji neviděl, tak jsem připojil externí usb mechaniku, zkouším to přes to a hází mi to tuto chybu.

Já blbec jsem tam měl win 95

nejspíš na takovém krámu ani xp nepojedou, hoď to z okna. ta mechanika pochopitelně dávno nic nečte.

master je v HDD a slave je v mechanice

to máš na jediném kabelu? to se ani konce instalace nedožiješ.

zajdi si do technických služeb pro vyhozený, tak asi 10x-50x výkonnější pc.

na netu jsem se dočetl, že na jednom IDE cabelu může být jen jedna mechanika a jeden HDD, tak jsem dal jeden HDD na jeden IDe a mechaniku spolu s dalším HDD na druhý konektor. RAMky jsem zkoušel vyměnit, zatím bezezměny, tak zkouším vyměnit disk, uvidím jak to dopadne.

instalační program nemohl zkopírovat soubor: presetup.cmd
setup.ORG.exe

to je originál, nebo si někdo hrál s nlite?
ať se vzájemně nezdržujem: funkční cd s integrovaným sp3 nikdo nemá?

pro výzkumníky zbytečností: na konci

na netu jsem se dočetl, že na jednom IDE cabelu může být jen jedna mechanika a jeden HDD

čteš hlouposti. nejhorší je na jednom ide kabelu kombinovat disk s pomalým cd, které jede v jiném módu.