Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je tento disk vadný?

Prikladám obrázok získaný z monitora:
eyz5

Dobrý deň. Chcem sa spýtať odborníkov, aby mi objasnili položku ozn. pod (C7) na priloženom obrázku v ktorej mám chybu CRC označenú žltým výkričníkom.

Predstavuje CRC chyba vážny problém pevného disku s možnou stratou dát časom, prípadne, akým vhodným nástrojom sa dá odstrániť alebo napraviť.

ďakujem, Adela, v.r.

Sleduj to, jestli to číslo během času poroste (to 1034). Jestli ano, tak disk míří do věčných lovišť. Nezávisle na tom je dobré mít zálohu dat... Pokud to číslo neporoste, tak je pravděpodobné, že disk ještě něco vydrží, ale je to na hraně.
Odstranění této chyby (zřejmě chyba v elektronice disku) je v domácích podmínkách neproveditelné.

Spustila som kontrolu oboch diskových oddielov nástrojom pre W10. Po reštarte počítača sa neukázala žiadna chyba. Pre istotu som oba defragmetovala, tiež neukázali oddiely problém, fragmentácia skončila na 0%.

Tak neviem, či to nie je nejaké falošné hlásenie. Na program HD Tune, hdtunepro_560_trial.exe, som narazila čírou náhodou na inom fóre, preto som ho otestovala na svojom počítači.

to nevadí, práve sme s priateľkou pomocou nožničiek na manikúru povolili dve maličké, čierne skrutky v plaste, vybrali pevný disk potiahnutím za plastový výčnelok a znovu disk zmontovali. Chyba znázornená v programe HD tune zostala stále rovnaká.

Chápem, nejaká interná pamäť disku. Nedá sa nejako resetovať? Kto si má pamätať tento stav podľa čísla či sa závada mení alebo nie.

Počítač mám Samsung, disk aj ostatné diely sú ešte pôvodné, r.kúpy 2009. Inovovala som z W7 na W10, všetko ide hladko, aj aktualizácie nerobia problém.

Je to možné, čo tu vzniklo za skrumáž príspevkov, aj v mojom mene.

Prišla domov moja polovička, vyhnal nás ženské od počítača niekam smerom k šporáku, skontroloval disk originál programom pričom zistil, že disk je v 100% stave. Takže planý poplach akýmsi blbým HD Tune na ktorý som sa nechala nahovoriť. Nepoužívať ho!

Tu je obrázok disku po kontrole: eyYA

Ešte mi manžel oznámil, že smart počítadlo sa dá vynulovať, že to tak zo stovkami diskov vyradených z banky bežne robí, údajne sú disky ako nové.

Adela, v.r.