Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Intel Celeron D 340

Zdravím, koupil jsem si na bazaru PC za pětistovku, potřeboval jsem PC teď jako náhradu, než mi příjde NTB ze servisu.
Myslel jsem, že PC bude mým potřebám stačit, ale nestačí.
Můj problém je v tom, že PC má velice slabý procesor (nečekal jsem, že bude až tak slabý).
Vytížení je téměř pořád na 100%, když jsem na prohlížeči, taktéž vytížení 100%.
Procesor je na taktu 2.9GHz, takže jsem od něho čekal trochu více.
No a teď k otázce.
Dá se z tohoto procesoru vymáčknout větší výkon? Třeba taktováním?

Nehorázně se vše seká.
Původně zde byl Win XP Professionál, tak jsem myslel, že je zanesený systém, přeinstaloval jsem ho tedy na novo a bylo to stále stejné, tak teď nyní mám Windows 7 Starter.
Teploty procesoru při maximálním zatížení se pohybují kolem 55°C
Základní desku mám: Gigabyte GA-81915, hledal jsem v BIOSu taktování CPU, ale nenašel, tudíž nejspíše deska taktování BIOSu nepodporuje, lze to i jinak?
Díky.

Za prve si pozri v spravci procesov ze co za proces to vytazuje, a za druhe po instalacii Win chod do ovl.panely-windows update a daj vyhladat a nainstalit, to vytazuje CPU aj X hodin. A po nainstaleni restart Win a znova az kym nic nenajde. Potom to este nechat hodinu nech sa ukludni a potom uz nema nic CPU vytazovat (ked nic nerobis tak ma byt vytazenie CPU 0%. ak bude viac aj potom tak si tam uz stihol nainstalit asi vir)

P.S. a nezabudnut nainstalit ovladace chipsetu atd (web vyrobcu dosky) a grafiky.

Ovladače chipsetu, grafiky, zvuku apod mám.
Aktualizace jsem nevyhledával, nechám je nainstalovat a uvidíme.
Procesor vytěžuje hlavně firefox, ale většinou když nic nedělám, kolísá mezi 0 - 10% a když začnu něco dělat, skočí na 100% a když zapnu firefox, běží na 100% neustále.

Paměť RAM je využita max do 1,4GB (mám 2GB)
Grafickou kartu mám Ati Radeon 256MB.

Ohledně toho taktování, nedá se to zvýšit ani o trošku? Každé % je (myslím si) dobré.

Ked zapnes firefox tak urciote neni vytazeni na 100% hned, ale az ked ides na nejaky web, ne? Chod v tom FF do nastaveni - doplnky, a vsetky nastav na vzdy sa pytat alebo deaktivovat, ahlvne flashplayer nastav na vzdy sa pytat. Adobe flash je uplne nahovno zrut CPU, flash komponenty su typicky len reklamy apod.

Alebo dnes uz aj nejake weby typu facebook su uplne polepebne kdejakymi HTML5 videami a janeviemco to potom zere CPU samozrejme viac, ked si otvoris len tuto poradnu a nic ine v tom firefoxe, tak nemozes mat vytazenie CPU na 100%

Na ten facebook mozno ak to je neunosne by bolo dobre skusit otvarat mobilnu verziu stranky, tusim m.facebook.com

Antivirus a podobné programy nemám, mám čistý windows s prohlížečem a ovladači.
Teď jsem zkusil další 2 programy a mám Teplotu CPU ve 100% zatížení 74°C a výš to nejde, předtím mi těch 55°C ukazoval jiný program, nejspíš špatně, v biosu také mám kolem 70 °C, zajímavé, že třeba v HW Monitoru mi to teplotu CPU neukáže, nejspíš není podporován?.

Když začnu něco dělat, no, tak třeba jen tak chodím ve složkách, skáče to někdy až na 100%.
Jinak když zapnu firefox a nic nedělám, tak vytížení je 70 - 80%.

A jaku stranku mas zobrazenu v tom firefoxe? skus zadat URL about:blank potom je kolko %?
Teploty su ok to neries, ak je CPU vytazeny tak hreje. On ale nema byt vobec vytazeny (nejaky proces to vytazuje, za to CPU nemoze :)
Neni to ziaden extremny rychlik, ale firefox musi zvladat vpohode, ja tu mam otvoreny firefox a 2taby poradne a vytazenie CPU je 0-1%, a moj CPU neni 70x rychlejsi jak tvoj :) Nieco tam mas asi blbo, ovladace nemas alebo mas otvoreny web s milionom flash reklam, alebo si to uz niecim zaviril, apod. Alebo si ten FF prave cisti cache alebo co, nechaj to polhodinu a pozri potom.

Este si spust CPU-Z a pozri si jaku frekvenciu ma ten CPU ked je vytazeny. Musi ist na svojej max. Ked neni tak ti nefunguje speedstep (EIST)

P.S: a hlavne najprv daj dokoncit vsetky aktualizacie z ovl.panely update (priprav si X hodin casu :) az potom nieco ries s vytazovanim CPU.

TAktovat CELERON nemá smysl. Řešil jsem nedávno něco podobného, CELERON prostě na některé věci už nestačí. Koupil jsem na E-bay Pentium 4 Northwood za 140Kč a pomohlo to. Do tvojí desky by šlo určitě dát něco podstatně výkonějšího, podívej se jenom jakou máš verzi BIOSu a tady si najdi, co výkonějšího tam můžeš dát.
http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-supp ort-popup.aspx?pid=1801