Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook neustále nabíjí.

Zdravím, mám takový problém s notebookem Asus N56-VV.
Nedávno jsem si všiml že na notebooku bliká ledka nabíjení oranžově a zeleně, tak jsem odpojil a připojil adaptér a všechno se zdálo býti v pořádku. Ale od té doby notebook nepřetržitě nabíjí baterii, píše například 99% nabíjí se. Zkoušel jsem již na pár minut odpojit zdroj i baterii (to nepomohlo). Úplně vybít a znovu nabít baterii (to pomohlo, ale opět se to vrátilo a to jsem notebook neodpojoval ze sítě). Chtěl bych radu, jestli existuje způsob, jak například nastavit, aby nabíjení začalo až při poklesu nabití na 50 procent.
Všem děkuji za rady :)

Dobrý den,

Úplně vybít

to je špatne, už když je pod 10% je nutno ho nabýt, úplné vybitie razantne skracuje životnosť baterie,... ideálne je nabíjať ho už ked má 30%,...
čo sa týka nastavenia kdy ma nabíjat, to sa dá velmi jednoducho nastaviť v OS, v správci napájania.

[img=http://2.bp.blogspot.com/-skwqPkgyl8A/ToFQDKCoptI/AAAAAAAACsc/5UXF0rF1JMQ/s1600/advanced+power+options+window.png]advanced+power+options+window.png[/img]

Ta baterka je najskor uz naprd, neznici sa nic.
Kedy sa zacina nabijat sa da nastavit v utilite od vyrobcu alebo v biose apod., alebo nikde.
Nechaj to tak a nic neries.
Pripadne vyber zas aj nabjacku aj baterku, pockaj minutu, potom strc baterku, pockaj pol minuty, potom strc nabijacku, pockaj pol minuty, a potom to zapni.

Nový poznatek: když to takhle oranžově bliká a vypnu notebook a odpojím jej od sítě a odpojím adaptér, tak stále svítí zelená led že je notebook v síti. Když jej zapnu bez adaptéru, tak začne znovu oranžově blikat jinak normálně funguje.

nechaj to tak, co riesis?
Mozes skusit ocistit kontakty (aj na baterke aj na ntb) alkoholom, moze tam byt ale niekde napr. aj studenak a nekomunikuje to potom s baterkou, apod. A moze to proste len donabijavat malym prudom aby zistil kedy to vlastne je nabite na max, apod. Mozes skusit aj kupit novu baterku. Alebo hladaj to nastavenie v biose alebo utilite od vyrobcu.

Toto vyzerá na servis.
Máš defektný napájací a regulačný blok v NB. Jednoducho - tento blok deteguje 100% nabitie akumulátora (t.z. batéria je OK, pretože hlási svoj stav), lenže už neodpojí nabíjanie akumulátora a neprejde do sledovacieho stavu. A takto sa snaží neustále "natlačiť" energiu do akumulátora, ktorý to však už neprijíma.