Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čtečka čipových karet

Ahojte.
Dostal se mi do rukou stařičký notebook DEL D400. Na pravé straně má čtečku čipových karet. Prosím na co se tyto čtečky používaly, nebo používají? Jasně že na čtení čipových karet, ale jakých? Jaký program se na to používá? Free nebo placený. Dík

pravděpodobně jde o magnetické karty klasické velikosti, sloužící pro přihlašování k pc (nahouby) i jako zaměstnanecké karty.
dell dává ovladač pro čtečku, využít to uměly už windows xp k přihlášení do systému. aplikace si řeší firmy a jejich dodavatelé podle potřeb, tobě je to k ničemu.