Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spálení mobilu

Zdravím, dnes mě potkala taková nemilá příhoda. Pokazila se mi nabijecka na mobil v autě do 12v. A protože žiju v autě od po-pa tak jsem nemel možnost si nijak mobil nabít. Šáhl jsem tedy v nouzi po záložní externí baterce, kterou jsem nikdy dřív nezkoušel měl jsem ji právě pro takovéto situace. Parametry: Xaomi 5200mAh, 3,6V/2A.
A bohužel mobil se po napojení vypl a nejde zapnout. Vždy se jen ukáže uvodní logo a znovu se restartuje. Co jsem spálil? Předpokládám, že oprava by stála více jak novej telefon Nejde o žádný drahý telefon, ale zajímalo by mě čím to? Vím, že ta baterka dává víc (A) než originalni nabijecka, ale cetl jsem, že to si každej přístroj vezme kolik potřebuje. Znamená to, že je špatna i ta externí baterka a zahodit ji spolu s telefonem?
Udaje na baterce telefonu :
Standart :3,7v
Charging : 4,2v
4000mAh

Tak si to mal napisat hned, powerbanka neni baterka, a tie volty a mAh su potom nezmysly, na USB je 5V.
Pouzi normalnu nabijacku nabi to a bude to potom pravdepodobne normalne fungovat. Ak ne tak si mohol odpalit USB port ak tam je nieco vadne v tej powerbanke apod. (ak DC menic dava na vystup vyssie napatie lebo vadny apod)
.. alebo ak telefon sa nenabija USB portom potom si spojil dva zdroje 5V dokopy

Jo promin, nevěděl jsem si hned vzpomenout na ten název. Mobil měl 25% když jsem ho dával na tu powebanku. Takže uplně vybitý není. Už jsem si i koupil novou nabiječku a zkoušel jsem napojit, ale nic. Takže vyhodit mobil i tu powerbanku je tak? Popřípadě tu powerbanku podstrčit nějakému nepříteli. ]:)

Mobil je Doogee Titans 2 700, vím "šunt", ale mě naprosto vyhovoval, mé jediné požadavky jsou výdrž baterie, odolnost proti pádu, záložní navigace. A to vše splnoval na výbornou.
Jinak ta powerbanka je Xaomi 5200 aHm, nemužu vložit přesný odkaz.
Propojil jsem ji přes microUSB a bylo to. Před mobilem, jsem ji ještě zapojil do tabletu, ten to ale ustál, nabijel se z ni asi 2 minuty potom nabijet přestala. Tak jsem to chtel zkusit jeste do toho telefonu. Než jsem si ji dal do auta (kolem Vánoc) tak jsem ji do plna nabil a od té doby neužil.

Takze si to strkal do telefonu do stejnej diery jak sa strka nabijacka? (to by bolo spravne, potom je to asi vadne. Mohol to odpalit aj ten tablet apod. Alebo ma orig nabijacka prud viac jak 2A a odpalil to telefon ked z toho chcel tahat viac)
//edit na google pisu ze to vie dodat max 1.5A, t.j. ak niektore z tych zariadeni kam si to strkal ma nabijacku ktora dodava viac, tak si tym mohol tu banku odpalit.

Zdravím, tak ještě jedna věc.
Zhruba tak před 30 minutama mě ten mobil probudil, měl jsem tam stále nastavený budík a on se sám nějakým způsobem zapl a začal uprostřed noci řvát. Ještě parkrát se pak resetoval, ale stihl jsem ho mezitím obnovit do továrního nastavení. Teď se zdá, že jede dobře, ale nejde ho zapojit přes nabiječku, ignoruje ji.
Je tedy z největší pravděpodobností odpálený ten USBport jak si psal že?
Myslíš, že je šance pokud bych to poslal na reklamaci, že by se to podařilo? Telefon je starý asi 3 měsíce.