Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem posunutí času

zdravím,
neví někdo co by mohlo způsobovat posun času o jednu hodinu dopředu při každém zapnutí compu?
zapnu v 6:00 > ukazuje 7:00 > vypnu a zapnu a ukazuje 8:00 atd...
operační systém W 98, připojení na internet není, zapojení do sítě není...:-|

Jasně že nejjednodušší řešení je comp nevypínat.... ale to neberu:-)

To je divne, mozno Win zblbol pri presuvani na letny cas, skus dvojkliknut na hodiny vpravo dole, a zrusit tam automaticky prechod na letny cas, nastave spravny cas, casovu zonu, stlac ok, restart, a znovu nastavit automaticky prechod na letny cas, nastavit spravny cas a restart.

... ak by to nepomohlo skusil by som vybrat knoflik.baterku tak na polhodinu (PC vypnute z 230V) nech sa urcite resetne RTC obvod, mozno sa v nom nieco zaseklo :)) (tusim tam je jeden bit ktory signalizuje letny cas).
Potom bude samozrejme treba znovunastavit nastavenia BIOSu (ak si v nich nieco menil), kedze po vybrati a znovuvlozeni baterky sa nastavia na defaulty.
Inac nemeni sa ti aj datum? Mozno je baterka slaba ale este staci na udrzanie niektorych informacii ale uz RTC blbne... Da sa zmerat mala by mat 3V, nova knoflikbaterka sa da samozrejme kupit, tusim 30Kc.