Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lepší výkon počítače - hardware

Dobrý den,
Řekl jsem si, že po 2 letech si opět přeinstaluji systém. Mám tedy čerstvě nainstalovaný Windows 7 Home Premium 64 bit.
Měl bych takový dotaz. Vždy mi záleželo na kvalitě a pohodlí a následné bezproblémové práci u počítače...

Neříkám, že jsem odborník, ale lajk na počítače taky nejsem, jsem denní uživatel již prakticky od dospívání a základní až náročnější operace zvládnu s přehledem. Nevýhodou je, že nejsem člověk, který počítače studuje, a tak do hloubky vyloženě věci, které jsou i důležité, nevím jak a na co slouží jako například věci, které se v počítači zkrátka běžně nedělají.
Jak jsem řekl, systém mám čerstvě nainstalovaný. Nainstaloval jsem si zvukový ovladač přesně pro mou kartu, to samé i grafickou... Vše vždy zjistím pomocí programu EVEREST Ultimate Edition.
Můj dotaz tedy spočívá v tom, jak docílit většího výkonu počítače... I když mám systém po přeinstalaci rychlejší, i přesto bych rád zvýšil výkon počítače, hlavně co se týče grafiky - přehrávání videí a občas pomalá načítání...
Moje základní parametry:
Grafika: Grafický adaptér Gigabyte GeForce 7600 GS,
Název základní desky Gigabyte GA-965P-DS3
CPU #1 Intel(R) Core(TM)2 CPU 6400 @ 2.13GHz, 2133 MHz

Díky

A kdo krade programy? Já jen říkám, že díky tomuto softwaru zjistím veškeré věci ohledně základní desky a k tomu je potřeba nainstalovat příslušné ovladače, ale to přeci nemusím říkat...
Ovladače jsem nainstaloval takové, které deska (zvuková karta, grafika atd...) sama vyžaduje a co mi EVEREST poskytl jako výčet informací, který ovaladač je potřeba právě pro typ daného hardwaru... Takže?

GA-965P-DS3 - samozřejmě, že od toho zázraky nečekám, ale taky se ptám právě z důvodu toho, co hardware mohu dokopit - RAM, procesor, Grafiku, aby počítač byl výkonnější?

Tady lze jen doporučit nepoužívat žádné programy na zrychlování,čistění PC,vyhledávání ovladačů. Pokud je na PC nainstalován čistý Windows,tak i s tímto HW vybavením bude dělat to,co má dělat. Přehrávat videa bez sekení,rychlé načítání aplikací.Neexistuje zázračný soft,který ti to ještě urychlí,opak bude výsledek.

Jojo, stará mašina to je, jenže ono se vše lehce řekne než jak se následně udělá. Kdybych jako student měl prachy na novou mašinu, koupím si rovnou...
Spíš poraďte, jak zrychlit počítač co se týče správně nainstalovaných ovaladačů a hlavně požadovaného hardwaru - RAMky, Procesor, grafika atd... což je důležité :)

Výpočetní výkon zrychlí výkonnější HW a jak bylo psáno, do tohle už nemá cenu vrážet peníze. Nevím co si představit pod "kvalitou", "pohodlím" a "bezproblémovostí" na tak staré HW konfiguraci. Jediné je moderní GPU, která už umí akcelerovat video a třeba i Adobe flash plugin. Velikost OP nikdo neví, zdroj tuplem ne.
A odkudpak jste ráčil instalovat ovladač čipsetu, potažmo ostatní?
Chudák Lajka.

Aha, no vidíš - a tohle zrovna právě nevím, jak nainstalovat ovladač chipsetu. Opět zjistím v Everestu?
Jenže problém je ten, že nějak mi začal EVEREST blbnout v tom, že se vždy u ,,výpisu zprávy" v určiém místě zasekne a přestane pracovat... Nevím, proč?
Konkrétně u ,,Hardware" Kde je chyba? Nemůžu vyjet správu, kterou bych popřípadě mohl poskytnout pro info, či zkrátka nedostanu to, co chci.

Viz. přiložený soubor

Oni tyto programy na výšce dostávali běžně zdarma, včetně antivirů, takže nevím, kde jsi zjistil, že hned musí být kradený, když je licencovaný, ale o.k... já s tím společného nic nemám... SPíš se ptám, proč háže chybu a nechce vypsat zprávu? Dříve zprávu vypsal v pohodě...
Takže? ;)

Že student na VŠ dostane pro studijní účely pro svůj počítač licenci od školy (pro něj) zdarma je normální. Rozhodně ale ta licence není k tomu, aby to následně distribuoval dalším lidem, kteří to budou používat ještě dalších 10 let. Tolik k té legálnosti SW.

Nechápu, k čemu ten program potřebuješ. Nainstaluj čistou instalaci Windows, jako první pak nainstaluj ovladače chipsetu ze stránek Gigabyte, následně ovladač grafiky a pak tu zvukovku - je-li potřeba. Na to není potřeba mít žádný nelegální SW. Dokonce i kdyby byla licence zaplacená vysokou školou záhadným způsobem použitelná i pro tebe, tak není potřeba.

Cpát do tohohle nemá budoucnost a bude finančně výhodnější koupit něco úplně nového, pokud jde o HW.

Ano, to vím, jen mi přijde, že instalace chipsetu je podezřelé rychlá. Staženo, otevřeno, nainstalováno na disk C a během sekundy je vše hotovo? Nějak podezřelé.
Ano, Everest mám, jen nechápu, co mi tady všichni říkají/te, že jsem Everest ukradl. Já nekradu a nemám zapotřebí si od někoho nechat vyčítat, že jsem ukradl nějaký program, který může mít někdo, kdo opravdu studoval na vysoké škole (viz můj kámoš) počítačovou aplikovanou informatiku, kde většinu placených softwarů dostanou prostě jako studenti na svůj počítač zdarma. Logicky - aby mohli slušně pracovat i na svém počítači.
Jen dotaz - proč mi nyní EVerest nechce vyjet zprávu a přestane pracovat u ,,hardware" viz příloha v předchozím příspěvku!?

Prominte, co myslíte revizí PCB? Opravdu se omlouvám, až tak do hloubky počítačové pojmy neovládám. Ale stačí mě navézt a už budu vědět. Tyhle věci zkrátka nedělám denně, takže mě musíte omluvit :)...
Co ten everest, souvisí to nějak s tou revizí, že nechce vypsat zprávu? Dříve před instalací systému normálně za stara fungoval...

na co jste se ptali na tu revizi?

Protože asi pro každou revizi se ovladače trošku liší, takže každá revize má svoji verzi ovladačů. A pokud máš tedy přeinstalováno a nainstalované správné ovladače, tak jsi pro zvýšení výkonu udělal maximum vzhledm k věku komponent. Do tohoto stroje se opravdu nevyplatí investovat (výše investice nebude odpovídat zvýšení výkonu). Spíš vydrž a šetři…

Aha, no vidíš - a tohle zrovna právě nevím, jak nainstalovat ovladač chipsetu. Opět zjistím v Everestu?
Jenže problém je ten, že nějak mi začal EVEREST blbnout v tom, že se vždy u ,,výpisu zprávy" v určiém místě zasekne a přestane pracovat... Nevím, proč?
Konkrétně u ,,Hardware" Kde je chyba? Nemůžu vyjet správu, kterou bych popřípadě mohl poskytnout pro info, či zkrátka nedostanu to, co chci.

Viz. přiložený soubor