Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Nějaký dobrý cleaner

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, potřeboval bych nějaký dobrý cleaner do PC, co vám to vyčistí a neudělá v PC nepořádek. Používal jsem Advanced S. Care, ale někdo mi psal, že je to největší pohroma.
Tak bych prosil, aby jste mi sem nějaké dobré napsali.
Díky předem

Nějak se to tu zvrhlo, je čas to ukončit. (Prasak)

Dobrý administrátor os! Žádný program na to NENÍ! Takže rada je, aby ses v tom, údajně dvanáctiletý hochu, raději ani nehrabal.
Dodatek: Když jedovatý "jege" nedá, tak...
1. Virtualizace ničeného os, nebo speciální sestava na pokusy. K tomu Partimage v případě sestavy, nebo zálohovat "disk" v případě virtualizace.
2. S. Uljanov: "Učit se! Učit se! Učit se!"
3. Než demolováním redmondského os bych začal studiem základů, ať na síti Internet, nebo sprostou návštěvou podivné budovy zvané: "knihovna", nebo dokonce úchylně se podívat do nějaké učebnice k danému předmětu.
4. Místo oplzlostí typu CCHnus by bylo lépe začít s pochopením adresářové struktury a proč se data nestrkají na "Plochu" a proč je důležité oddělit uživatelská data od systému a co je zálohování a archivace uživatelských dat.

CCleaner: ccleaner

Používám jej dlouhá léta na všech svých PC/NB a nikdy mi nic nepokazil. Nevím, jestli zdejší skeptici mají obě ruky levé nebo z čeho pramení jejich averze vůči podobným programům. Je ale pravdou, že jsem CCleaner vždy používal jenom na Windows XP a Vista, takže v novějších systémech může být situace jiná.

Lední Brtník si asi myslí, že je chytřejší, než
borci , co už roky makají na velmi ůspěšném CCleaner.
Asi ho někdy měl a pomačkal Vyčistit všě a pak už
si nevěděl rady a těd' , chudák,zatracuje kažkého
kdo tento program využívá !! CCleaner je , mimochodem
nejjednodužší na smazání základních aplikací ve W10

# Nevím jestli je nejchytrejsí, ale píse to správne, CCleaner, zasahuje do systému a jeho registru, které jsou esonsiální pro správny chod PC.
• Jiz nekolikrát zde byly zalozeny vlákna, kde pádem samotného OS, nevo jinych anomálií stál samotny ccleaner, tak proc ho nekomu doporucoval.
• Jestli tobe funguje, tak bud rád, jestli ho Lední Brtník nedoporucuje, je opodstatnené a rozumné, nepocítaje, ze ccleaner neumí nic víc, jak co muze sám uzivatel udelat rucne, kde alespon ví, co maze.

CCleaner zasahuje při čištění do registrů
je snad ůčel?

# Podivej se na to tak, OS má v registrech udané, jak se má chovat, myslís ze ccleaner to ví líp ? Nebo muze urcit ten je napsany spravne a ten né? Co kdyz OS ma UPdate, ktery zmení registracní klíc a ccleaner ho vratí zpet nebo ho smaze zcela uplne, rozumís snad ze to dobrotu asi delat nebude :-)
• A není to jen OS, ale i ostatní SW, ktery se po zmene registru muze chovat nevypocitatelne.
• Pro me je ccleaner pro uzivatelé, kterí neumí sami vymazat hostorii wébového prohlízece, vysypat kos, nebo odinstalovat SW.

CCleaner před úpravou registru nejdříve nabídne jeho zazálohování a je jenom na uživateli, jestli to využije. Já si zálohu před úpravou registru vždy udělám, ale ještě nikdy jsem ji nepotřeboval, tudíž nevím, jak funguje případná obnova registru.

Cleaner umí udělat automaticky to, co by uživatel dělal namáhavě hodiny a dny. Neumím si představit, že bych ručně hledal a mazal odkládací složky všech prohlížečů, instalačních programů, tempů, všechny cookies, zapomenuté registrační klíče a pod.

jak funguje případná obnova registru.

Jestli funguje. Registr je kritická součást systému a nějaké vrtání se v ní je ošemetné. A nevím, jak novější systémy, ale starší Windows zálohovaly registr taky.

co by uživatel dělal namáhavě hodiny a dny

Ale ale, to je pěkný nesmysl. Prohlížeče jdou nastavit tak, aby mazaly cache a historii při ukončení a podobně. A stisknout Ctrl+Shift+Del a pak klepnout na "vymazat" nezabere hodiny. Tedy aspoň mně ne.

zapomenuté registrační klíče a pod

Tohle něčemu vadí? Nevadí.

A pokud nechci mazat historii a cache při ukončení, protože ji mohu potřebovat, ale jednou za čas, kdy usoudím, že to nebude nutné nebo potřebuji prostě uvolnit obsazené místo? A přitom používám 5 prohlížečů a další programy, které zbytečně zabordelují PC?

Proč by měly být v registrech zbytečný bordel a stopy programů, které jsem zkoušel třeba před 10 lety, když to nějaký program umí rychle a vcelku bezpečně uklidit?

přitom používám 5 prohlížečů a další programy, které zbytečně zabordelují PC?

Naco pouzivas 5 prehliadacov?

a další programy, které zbytečně zabordelují PC?

Napriklad?

Proč by měly být v registrech zbytečný bordel

Rovnako by sa ta niekto mohol spytat, preco by sa odtial malo nieco mazat.

A co je špatné na antiviru a čističi v mobilu? Dlouhou dobu jsem si myslel, že na Androidu je antivir zbytečnost, až na mě na webové stránce vybafla hláška, že můj mobil je zablokován, ať uhradím nějakou pokutu a mobil skoro nešel ovládat. Horko těžko jsem odstřelil daný program a honem nainstaloval antivir. Čistič nepotřebných dat je například standardní součástí MIUI.

Všechno, co jsem potřeboval!

co konkrétně jsi vyčistil a proč jsi to dělal - jaký to mělo mít smysl?
když jsi ten pedant, musíš přece vědět co děláš - neříkej, že klikáš na nějaký program, o kterém víš jen to, že ho používají všechny lamy.

a jestli se chystáš sem napsat, že "čistí registry" jako ta věc art, raději tě rovnou požádám, aby ses šel méně ztrapňovat na nějaké gamefórum nebo ten alík.cz
když nevíš co a proč, raději se nevyjadřuj.

Veškeré dočasné a odkládací složky systému i jednotlivých programů, duplicitní i zbytečné soubory, cookies, staré body obnovení, pozůstatky starých programů a souborů v registrech a pod. Všechno se to dá udělat i ručně, ale s pomocí CCleaneru je to podstatně jednodušší, rychlejší a komplexnější.

Fakt jo? Ty brďo, to by mě nenapadlo, já myslel, že to myslí úplně vážně, hlavně s ohledem na předchozí jeho příspěvek! :-p

Ano, dávkový soubor a plánovač úloh aneb škrábat se levou patou za pravým uchem, je fakt jednodušší a elegantnější řešení než použít specializovaný program, který autoři udržují a zdokonalují již několik desítek let.

mažeš tím tempy? no to je úžasná funkce, hrozně důležitá a je na to potřeba program, nejlépe novou verzi každý rok.
maže ti duplicitní soubory a dokonce zbytečné? to myslíš vážně? a jak poznáš zbytečné soubory?
odkazy na staré programy v registrech už 20 let ničemu nevadí - žádný program je nevolá.
staré body obnovení systém přece maže sám. jestli to ten shit maže za tebe, co budeš dělat, až ten bod obnovení budeš potřebovat?
nejvíc se mi líbí to "a pod" - když nevím co vlastně napsat, další bod je "a pod", super.

ano, jsi uživatelem ccleaneru, který se bez něj neobejde. a ten alík.cz je ideálním odborným serverem, kde bys mohl někomu radit.

Co je špatného na integrovaném mazání cache a tempů? Taky principiálně nakupuješ v samostatných obchodech na různých místech než si zajet na velký nákup do obchoďáku?

Co je špatného na vyhledání duplicitních souborů, které si pak jednoduše mohu smazat bez ručního prohledávání celého disku a porovnávání podezřelých složek?

Co je špatného na vyhledání starých bodů obnovy, které si pak smažu podle vlastního uvážení? Fakt nevím, jestli budu potřebovat 5 nebo 20 bodů, takže jich tam mám pro jistotu více a občas je promažu ručně, když jsem si jistý, že PC je v pořádku.

Mimochodem, jeden PC mi bez reinstalace a za občasného používání CCleaneru a WInASO Registry Optimizeru funguje bez reinstalace od roku 2003, druhý za stejných podmínek od roku 2007.

Jak jiz jsem tu psal, otazka jde polozit i obracene: A co je na tom pozitivniho?

Tempy nemazu vubec.

Duplicitni soubory nedelam.

Body obnovy si ridi system sam, nemam potrebu do toho zasahovat.

Takze jsme zase u toho, ze jediny na co to frkulini pouzivaji, je likvidace systemu cistenim registru. Pritom neexistuje zadny smysluplny duvod registr systemu cistit.

Takze ano v lepsim pripade nedosahnes niceho, v horsim si rozvrtas system.

Takže jsme vlastně došli k tomu, že každý potřebujeme něco jiného a proto nám vyhovují různé věci.

Tempy, cache a zbytečná data mažu.

Duplicitní soubory dělám, protože občas v rychlosti něco zkopíruji na disk (USB nebo kartu) a po čase nevím, jestli a kde to mám, tak to tam dám zase, jelikož nemám čas zkoumat, co z toho již na PC je a co ne, např. fotografie z karty foťáku.

PC čistím velice nepravidelně a sporadický a pokud je systém naprosto funkční a delší dobu jsem v něm nic neměnil, tak nevidím důvod mít v něm 20-30 bodů obnovy. Ovšem když na PC pracuji 1/2 roku bez nějakých servisních zásahů, tak raději chci mít větší rezervu v počtu bodu obnovení.

Zastávám názor, že bordel v registrech je zbytečný a může být i nebezpečný. Ubírají systémové prostředky, zpomaluji systém (Registr_Windows) a zachycují celou historii používaní PC. Pokud jej mohu celkem bezpečně a bez rizika odstranit, proč bych to nedělal?

Ten clanek na wikipedii je zastaraly.

Za prve pokud programy odinstalovavas, tak neni duvod, aby tam nejake polozky zustavaly.
Za druhe zadny cistici program nedokaze spolehlive urcovat polozky registru, ktere se uz nikdy nebudou pouzivat. Takze vyhledava polozky s odkazy na umisteni souboru a pokud v tomto umisteni soubory nenajde, oznaci je za neplatne a vyhledava a maze prazdne klice (nejvetsi kamen urazu).
Za treti registr systemu nezpomaluje system, maximalne pri spusteni Windows a nacteni registru do pameti, coz znamena zpomaleni systemu o presne 0,001 sekundy, uzij si to! A co se tyka ubrani systemovych prostredku, tak registr bez neplatnych polozek muze mit v pameti treba i 200MB a registr bez vycisteni dokonce i 205MB, coz je pri bezne velikosti RAM 8000MB neuveritelna zatez pro system. Tak jo. :-)

mazání cache - zbytečnost, jestli tušíš, jak cache fungují.
mazání tempů po nějakém delším čase - jediná funkce, která může mít smysl, ale tu umí už samotný systém (vyčištění disku).
duplicitní soubory - mýtus. kde se u tebe údajně berou? jen těžko si představuju, jak pár hypotetických duplicitních souborů brzdí pc.
podezřelé složky - k čemu je máš v pc a jak má cleaner poznat, že zrovna ony ti vadí, to by mě zajímalo.
body obnovení - podle velikosti vyhrazeného místa systém ty staré smaže sám, není důvod je řešit. když jich nechceš mít moc, změníš si vyhrazené místo. (nikdy v životě jsem bod obnovení nepotřeboval, nejsem bfu)

CCleaner, WInASO Registry Optimizer, AVG Tuneup

opakuju, jde o placebo pro lamy. i toto placebo dokáže škodit, jak je vidět z dotazů desítek tazatelů s nefunkčními windows, do té doby závisláků na těchto čističích.
buď ty programy jen nic neudělaly a nic nezachránily, a tedy jsou zbytečné (kdybys nerozuměl slovu placebo). anebo uživatelé dočistí systém až do stavu, kdy systém nefunguje normálně a není možná žádná oprava, protože pak už nic nezabírá.

takže jsme nakonec zůstali u mazání tempů. dost ubohý výsledek na tak "skvělé" programy.

a to mě chce poučovat člověk, který nepozná rozdíl mezi daty a programy a způsobem jejich zálohování, ani nenajde jejich nastavení.

Nevím přesně, jak funguje cache třeba u prohlížečů, ale vím přesně, že po pár měsících používání si na disk uloží kvantum dat, které občas mohu potřebovat, třeba pro vyhledání stránky nebo souboru, kterou jsem si před časem prohlížel a kterou jak na potvoru nemohu najít. Takže nemám nastaveno mazání hned po uzavření prohlížeče, ale periodicky je smažu CCLeanerem, když vím, že nic z toho zrovna nepotřebuji.

Duplicitních souborů mám plný disk, protože často něco zazálohuji z fotáků, USB disků a kart, mobilních telefonů i tabletů, a po čase to udělám znovu a třeba s dalšími daty a do nové složky. Takže mám pak "podezřelé složky" Fotky1, Fotky2, Fotky3 a pod., kde mám fotografie 1-100, 50-120, 80-150, a po nějaké době ani sám nevím, co je na disku jenom 1x a co třeba 3x. Vím, že je to blbost a má vlastní neorganizovanost, ale z osobních důvodů tomu tak je a proto vítám každý program, který mi v tom následně pomůže udělat pořádek.

Pokud je program jenom placebo, tak těžko může nějak uškodit, a pokud dokáže nějak uškodit, tak to není placebo!

Rozdíl mezi programy a daty samozřejmě poznám, ale fakt nemohu za to, že většina programů ukládá vytvořená data do svých vlastních složek, o kterých nemám a často ani nepotřebují mít přehled. Ovšem situace se kardinálně změní, když potřebuji daná data najít a použít. Již jsem tak několikrát obnovoval chat u Skype nebo emaily jednoduchým překopírováním souborů ze zálohy disku nebo z jiného PC.

Takze kdyz pomineme nesmyslne mazani cache, kterou si dnesni prohlizece spravuji sami, pokud jim ji teda uplne nevypnete pripadne minimalizujete jeji maximalni velikost, tak to pouzivas na hledani duplicitnich souboru. Proti takovemu vyuziti urcite nikdo nic nenamita, ale urcite na to budou existovat i specializovane programy, ktere beznemu lajkovi nesmazou registr, kdyz omylem klikne na tlacitko automatickeho cisteni.

V podstate proti Ccleaneru nic nemam, jen nepatri do ruky beznemu BFU a administratori obvykle pouzivaji specializovanejsi nastroje.

já chápu, že když svému pc nerozumíš ani umístění souborů v něm, že když si pleteš umístění uživatelských souborů a nastavení (a proto nevíš, co a jak zálohovat), že když tvé opakované označení perfekcionista má znamenat perfektní bordel na disku, že ti nezbývá nic jiného, než být bezmocným otrokem podobných čističů.

to ještě neznamená, že by tu měla kdejaká taková lama někomu druhému něco radit.

když nejsi denním návštěvníkem nějakého pc fóra, pak jsi asi nezaznamenal desítky uživatelů, pro které se původní placebo stalo tím posledním znefunkčňovačem už dále neopravitelných windows.
každý program dělá chyby, ccleaner a spol nevyjímaje. jenže u těchto sraček mohou chyby znamenat konec profilu uživatele, nebo dokonce nefunkčnost windows.

a vykřičníky si schovej do své rodiny, tady ti na to nejsu zvědavý.

Proč? Máš s ním vlastní zkušenosti, že tak mluvíš?

Zajímavé, že na CCleaner a jiné "čističe" tady nadávají hlavně lidé, kteří jej nikdy nepoužívali nebo dokonce ani nepoužili a obhajují jej lidé, kteří jej používají pravidelně a delší dobu i na několika PC současně. 8-)

No jasné....
Ak sa hrabeš v jeho nastaveniach a skúšaš exeprimenty - potom je logické, že máš "skúsenosti".
Ale pokiaľ ponecháš defaultné nastavenia - svoju prácu urobí a NEPOŠKODÍ. A ak niečo poškodí, tak len takým, ktorý sú ako ty - samozvaní experti....
CCleaner mám - nepoužívam ho často (max. raz za 3 mesiace, pretože nemám potrebu ho tak často používať), ale keď ho použijem, tak mi NIKDY nepo-tento OS! Ja totiž (na rozdiel od teba) používam i to šedé v dutine lebečnej....

No jasné....
Ak sa hrabeš v jeho nastaveniach a skúšaš exeprimenty - potom je logické, že máš "skúsenosti".
Ale pokiaľ ponecháš defaultné nastavenia - svoju prácu urobí a NEPOŠKODÍ. A ak niečo poškodí, tak len takým, ktorý sú ako ty - samozvaní experti....
CCleaner mám - nepoužívam ho často (max. raz za 3 mesiace, pretože nemám potrebu ho tak často používať), ale keď ho použijem, tak mi NIKDY nepo-tento OS! Ja totiž (na rozdiel od teba) používam i to šedé v dutine lebečnej....

Myslím, že to jde i bez urážek, jakkoli s tebou v tomto případě na téma používání čistítek souhlasím (touchwood)

Já rozčilení chápu. Pucovači jsou vícefázoví:
1. fáze: Tunítka jsou úžasnou věcí i pro naprosté laiky!
2. fáze: Nějaký laik podlehne - což je dost často, bohužel, a používá tunítka a náhodu dojde ke katastrofě. A teď pozor, může to být klidně vinou aktualizovaného tunícího programu bez zásahu laika do nastavení(sic!)
Odpovědí vnucovačů tunidel je, že tyto úžasné programy jsou pro pokročilé administrátory(sic!) a systém je rozbořen vinou uživatele, protože s tím programem neumí zacházet "na úrovni"!
3. fáze: V případě škody je vždy vinen laik, co se nechal vnucovači tunidel zblbnout.
4. fáze: Na námitku, že normální administrátor tyhle svinstva neužívá a vystačí mu systémové nástroje, okamžitě vnucovači tunidel se rozparádí a obviní dotyčného z neschopnosti, neznalosti, atd. Protože přeci správný administrátor se bez CCleaneru, Tune UPu a podobných svinstvech nemůže obejít(sic!)

Příklad:

...Ano, dávkový soubor a plánovač úloh aneb škrábat se levou patou za pravým uchem, je fakt jednodušší a elegantnější řešení než použít specializovaný program, který autoři udržují a zdokonalují již několik desítek let...

Jistě, místo čistého užití systémových nástrojů v podobě okomentovaného "zvláštního" textového souboru a plánování je přeci nejlepší stáhnout nějakou pochybnost, která dělá kdoví co a pravidelně v GUI poklepávat myší jako zběsilý.
Proto jsem dotyčnému doporučil, co jsem doporučil. Lépe se v os nešťárat, když netuším co dělám a na hraní buď virtualizovaný os, nebo třeba starší sestava, kde nehrozí fatální následky: "Já pucoval a pucoval a teď se mi to ani nespustí a práce do školy je v...!"
Nic není zadarmo, když chce doopravdy něco umět, musí tomu také něco obětovat! Ono samo to nepřiletí až do huby.

E:

Myslím, že to jde i bez urážek, jakkoli s tebou v tomto případě na téma používání čistítek souhlasím (touchwood)

-

Ja totiž (na rozdiel od teba) používam i to šedé v dutine lebečnej....

tak on začal urážať? proč teda i unho tuto vetu nezmazeš? a sry za vulgarizmy ale tohle už fakt nestrpím. to my rovno mohol povedať že som debil.

Klavesy SHIFT+Del, zbrklici radeji pouze klavesu Del a nasledne prohlednout Kos a vysypat.

Zadne super ultra cleanery nepouzivej, to je nejlepsi cesta, jak si rozvrtat pocitac a nasledne ho muset kompletne reinstalovat.

Nekteri lide pouzivaji Ccleaner, tvrdi, ze jim zdiagnostikuje mozne problemy a pak se rozhodnou co z toho uz skutecne v pocitaci nepotrebuji a da se to smazat. Zrada je v tom, ze pokud ho nechas pracovat automaticky, tak ti stejne jako vsechny ostatni cistice casem smaze neco, co v pocitaci potrebujes a protoze to bude smazane a nedokazes identifikovat, co presne to bylo, tak to pak uz ani nenapravis a tam pak prichazi ten zbytecny reinstal celeho pocitace.

Ve vysledku je tedy lepsi necistit radeji vubec, ale to uz je na tobe.

Vzdyt to pisu, pokud ho nenechas pracovat v automatickem modu s promazavanim registru a vis co delas, tak to pouzitelne je, ikdyz teda stejne nevidim duvod. Jakmile ho nechas automaticky mazat registr, tak je jen otazkou casu, kdy k problemu dojde. Pokud se na pocitac nic moc neinstaluje, tak nemusi k problemu dojit, ale muze a nemusis to poznat hned, obzvlast kdyz se na pocitaci nic moc nemeni.

Uvazuj obracene, co jsi ziskal pouzivanim Ccleaneru? Pocitace ti funguji? Ano? Pak je skoro jiste, ze by fungovaly i bez jeho pouzivani uplne stejne. Proto je tak nesmyslne cistice pouzivat, v podstate nic neziskas, muzes jen ztratit.

Jestli pouze antivir, tak ho tam nech. Nekdy je horsi to odinstalovavat nez nedelat nic. Jestli sem pises proto, ze se ti pocitac seka, tak ti nezbyde nez to zkusit dat pryc a misto nej nainstalovat Microsoft Security Essentials pro Windows 7. Na novejsich Windows je tento antivirus uz zabudovany pod nestastne zvolenym nazvem Windows Defender, takze nepotrebujes zadny antivir instalovat.

Měl jsem i AVG Tuneup, normálně placenou verzi (zaměstnanecký benefit AVG) a žádný problém nebo zhroucení systému se nekonalo. Je pravdou, že ten program měl tolik součástí a možností nastavení, že jsem se k pořádné práci s nim vlastně ani nikdy nedostal a po vypršení licence jsem jej v klidu odinstaloval. Žádné "zažrání" do systému nebo zbytečné otravování po deinstalaci se nekonalo, byť na podobných fórech straší nešťastné tazatelé praktickou nemožností deinstalace a nutností reinstalovat systém.