Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nepřístupná data na extHDD

poradí někdo jak se dostat do složky která mi při rozkliknutí píše, že: ("umístění není dostupné" název adresáře je neplatný) Myslím, že to mohlo způsobit to, že mi před časem při připojení extHDD k notebooku vyskočila tabulka, že je potřeba něco opravovat nebo co tak sem klikl ano opravit a ted se k souborům nemohu dostat... naštěstí je to jen ta jedna složka z mnoha.... jak na to tedy? děkuji za radu

Zkus nabootovat na pocitaci live CD Ubuntu a pripojit ten externi disk, obcas to pomuze a data z toho vykopirujes.

Proc to proste nesmazes a nenakopirujes na ten externi disk znovu z originalnich dat?

Jestli to nejde ani smazat, tak zkus treba check disk.

připojovat disk pokud možno jen přes rozhraní usb3 - dává větší proud, je tak pro disky spolehlivější.
i po sw odpojení ještě 1-2 vteřiny počkat, windows neumí ovládat svou diskovou cache v paměti. teprve pak vytáhnout, jinak hrozí poškození dat (u flashek totální nefunkčnost).

no a co nejdřív na to poštvat chkdsk/kontrolu disku.