Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Šílené zasekávání notebooku

sedravím všechny a moc prosím o pomoc. Koupila jsem v bazaru před cca dvěma měsíci notebook tedy vlastně Lifebook Fujitsu Siemens E8020 s tím že tam je:
CPU: Intel Pentium 1,73GHz
RAM: 2GB
HDD: 60GB
Windows Vista

pc fungoval bez problémů zhruba týden a půl poté se začal šíleně zasekávat až mi nakonec ve spodním rohu najednou naskočil nápis že kopie systému windows není originální jak jsem později zjistila ze štítku s produktovým klíčem tak původně tam byl windows xp. Nešlo na něm už udělat pomalu nic aby se nezasekával tak jsem se nakonec rozhodla investovat a koupila jsem si Windows 7 Proffessional SP1 32bit. Po instalaci systému sice běžel jako hodinky ale nefungoval zvuk tak jsem našla na internetu ovladač nainstalovala a zvuk běží ale pc se opět začal nehorázně sekat a je strašně pomalý. Dala jsem ho ke známému který tam prý doinstaloval nějaké ovladače ale žádná změna spíš naopak. Mám pocit že tam nainstaloval špatné nebo tam nějaké chybí jinak si to nedokážu vysvětlit. Říkal že se neseká jen prý pracuje tak pomalu že to tak vypadá a samotnému to nejde na rozum. Než se načte jakákoliv internetová stránka tak to trvá věčnost. Když se pokusím nainstalovat antivirový program tak je to úplně konečná takže tam žádný nemám a aby fungoval aspoň trošku tak jsem antivir musela odinstalovat přes nouzový režim a i vněm se sekal. Dnes jsem stahovala dceři nějaké pohádky. Stáhly se sice úspěšně ale při pokusu přesunutí na flash disk jsem myslela že z pc vzteky udělám skládačku pro pokročilé experty neboť doba přesunutí souboru o velikosti 695MB byla 3HODINY. Musela jsem ho restartovat aby se vzpamatoval ale po přesunutí jednoho se to při dalším přesouvání opakovalo a od té doby je pc ještě horší než doposud. Prosím pomozte mi už jsem z toho zoufalá. Poraďte co mám udělat nebo stáhnout. Kdyžtak můj email - p.pe3kova@gmail.com

Ten notebook může bejt doprasenej jak po SW stránce, tak fyzickým prachem uvnitř - přehřívá se, je pomalý. Dle HW výbavy je to opravdový dědeček. Navíc cpát do něj celkem náročný system, když ten notebook mohl zvládat tak max. ty win XP taky není nejlepší nápad...