Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak funguje tenhle způsob připojení ethernetu?

Zdravím,
včera mi router od mého ISP (Standard 5*) vypověděl službu a tak jsem to různě zkoušel řešit, protože na supportu jsou až v pondělí.

Zkoušel jsem připojit jiný router, který jsem tu měl, ale to nepomohlo. Nakonec jsem to dneska vyřešil tak, že jsem vzal PoE Adapter a do [LAN] připojil kabel ze střechy a [LAN] normálně do PC.
Můžete mi tu prosím někdo vysvětlit jak to funguje? Dali mi sem tenkrát ten jejich router, protože ten můj je prý nedostačující (až teď jsem pochopil, že je to kvůli nepodpoře PoE?).

Takže ten jejich modem, nebo co to je na střeše potřebuje napájení přes ten samý ("hlavní") kabel, který ke mě vede data? Chápu to správně?

Díky

Dobrá. Moje řešení přes adapter ale fungovalo jen 10 minut, teď už se na internet nejde připojit vůbec, co se zas stalo..

Na stránku nastavení modemu se dostanu, ale nemám k tomu heslo, to budou mít oni. Horší je,že se přes žádnou adresu nedá dostat do nastavení toho routeru bez PoE, to bude těžký vysvětlování po telefonu..

zcomax: starý géčkový krám, možná chcípnul jen napájecí adaptér, možná odešly elyty ve stabilizátoru v routeru.
canyon: fungovat by to mohlo, ale asi potřebuje tovární reset.
asi bys ještě potřeboval restartovat krám na půdě (stačí odpojit poe napájení).
tvé přímé připojení pc bez routeru jde, ale může tam být problém s jinou mac adresou, pokud provider podle toho řídí přístup do sítě.

poe: na půdě nebývá zásuvka 230V, proto je zvykem napájet zespodu přes lan kabel.