Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem U kterého SSD je Acronis zdarma?

Vím, že u některých SSD je součástí balení i kupón na Acronis zdarma. Při ceně disku 240 - 256 GB GB cca 2000-3000 Kč a ceně samotného programu cca 1.400 Kč, to není špatný bonus pro toho, co jej dokáže využít. Jelikož v nejbližší době budu nějaký SSD kupovat a asi budu potřebovat i Acronis, zajímalo by mě, u kterých výrobců a typu SSD je v balení přiložen kupón na Acronis a o jakou verzi programu se jedná, protože trial si mohu stáhnout i bez nákupu SSD disku.

Proč? Jak jsem již psal v úvodním příspěvku, v segmentu SSD disků kolem 250GB a v cenovém rozpětí 2.000-3.000 Kč je natolik kvalitní a vyrovnaná nabídka, že bonus 1.400 Kč, který prakticky využiji, není vůbec zanedbatelný. Já třeba zvažuji Crucial BX200 kvůli ceně, MX200 kvůli výkonu a kvalitě a Samsung 850 EVO kvůli záruce, ale pokud u některého z nich bude i kupón na plnohodnotný Acronis, tak to bude jasný favorit. Samozřejmě, pokud po otestování trial verze zjistím, že mi ten program vyhovuje a budu uvažovat o jeho zakoupení. Takový Crucial BX200 za 1.700 Kč s kupónem na Acronis za 1.400 Kč je třeba bezkonkurenční nabídka pro někoho, kdo nepotřebuje ten nejlepší SSD disk a využije Acronis.

acronis true image:
-tvorba bit zaloh,klon disku + nejake serepetičky

acronis disk direktor:
praca s diskom ako delenie,zmena formatu

acronis universal restore:
po obnoveni zalohy na iny pc dokaže doinštalovat zo systemu alebo vopred robalene ovladače disku k prvemu spusteniu (ovladače zvukovky , grafiky nebere) treba nahodit až potom z chipsetom

Tak jsem se teď dokopal k vyzkoušení toho bootovatelného Acronis True Image, ale moc použitelné se mi to nezdá. Přes Rufus jsem se pokusil udělat bootovatelné USB, které samozřejmě nefungovalo, tak jsem zvolil DD verzi, byť je to ISO soubor a PC nabootoval. Věškerá práce s Acronisem je hrozně zdlouhavá a často ani není jasno, jestli program ještě funguje nebo se zasekl. Navíc není v češtině, byť Acronis deklaruje češtinu, ale nevím, co tady uvedená není jenom anglická verze.

Horší je, že při spuštění z hlavního menu to vyhodilo 12 chyb:
1x Error: ddf1: reading/dev/sda [Input/output error]
10x Error: pdc: reading/dev/sda [Input/output error]
1x Error: sil: reading/dev/sda [Input/output error]

Pak ještě něco vypsalo a po dlouhých minutách až desítkách minut se spustil samotný Acronis. Při pokusu o Backup mi to nabídlo výběr cílového disku, tak jsem připojil externí disk a vrátil se zpět, aby si jej Acronis "osahal" ovšem objevilo se mi úplně jiné menu, kde byl také Backup, tak jsem jej volil, pak se cca 20 minut nic nedělo a ani se to nedalo zrušit, tak jsem NB nuceně vypnul a nabootoval do Windows, který byl naštěstí v pořádku. Při kontrole USB jsem zjistil, že mi z 8GB disku zbylo 300 MB a zbytek se "vypařil" a nelze jej ve Windows najít. Po chvilce pátrání na Internetu jsem zjistil, že zbytek si asi "ukousl" systémový oddíl a vrátit jde jenom low level formátem, který jsem udělal HD Low Level Format Toolem.

Opravdu uživatelsky příjemný program a hlavně rychlý program! 3-[

Přes Rufus - vyslovene som ti pisal cez yumi rufus je ktomuto iso nanič
(skus si pozret velkost toho isa pred rozbalenim a ten vytvor od rufusa - nebude sedet)
ati ma češtinu je v pravo hore, dd tak isto čeština , ten ur bazmek bol nglicky ale ten je na iny učel
počital som stym že si sam pozreš postup, nechcem ho chvalit ale použivam ho od verzie 2011 a zatial bez problemu, dokonca robim z neho recovery disk DVD ktory je obdobny ako od vyrobcu

tak si rufusuj dalej,samozrejme su aj isa vytvorene ako winPE ale česke nenajdeš a EN odkaz je tu zbytočny

tvoje požadavky to splní.

nainstalovaná verze může být automaticky spuštěna přes plánovač pro pravidelné zálohy, může si udržovat jakousi acronis secure zone pro každodenní ochranu systému.

jestli ta boot verze za rok vyprší, to nevím. u acronisu je podezřelé, že je něco zdarma.

free instalační + boot verze je easeus todo backup.

na WD strankach je aj osekana verzia ale stale primarne služi len k vytvoreniu toho boot media

secur zone ide aj cez boot ale ak ma napriklad oem(notbuk) zniči mu to -prepiše zavadzač a znefunkčni recovery , obdobne je to stou ich funkciou F11 - radim ani neskušat

nič v zlom ale maš mooooc dlhe vedenie acronis je dobry sluha (boot) ale velmi velmi zly pan (nainštalovany) a len tak lahko sa ho nezbavyš - to skor preinštaluješ nanovo cely windows
a platit cenu = oem win za jedno dve použitia no ako chceš -komu neni rady tomu neni vzajomnej pomoci

Jenom dvě připomínky:

K Samsungům je ke stažení Data Migration Tool

ano, ale klon jím vytvořený v mém případě tak nějak nefungoval, na bádání proč nebyla chuť, protože mám vyzkoušený jiný funkční program

běží mu několik služeb, neustále to na pozadí něco připravuje k zálohování a je to občas žrout výkonu.

přesně, kdysi jsem si ho dokonce koupil, pak jsem ho pracně vyháněl.

že tu mrtvolu ještě vykopávám: teď koukám, že z trojice crucial / transcend / samsung zrovna ten první inzeruje přibalený "ati".

Data Transfer Software: Includes Acronis True Image HD software for free data transfer

na rozdíl od staženého boot cd a následných hloupostí s rufusy jde o instalačku. ta má své nevýhody jak tu bylo popsáno, ale nemusí v pc běžet věčně. a umí vytvořit vlastní boot cd / flashku / .iso, bez cizích nástrojů.
"freeware" ovšem může ke spuštění vyžadovat přítomný disk crucial, v pc bez něj není zaručený start.