Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou desku a chladič pro přetaktování?

Zdravím, potřeboval bych od vás radu jakou desku a jaký chladič koupit pro efektivní přetaktovaní procesoru G3258.

Rád bych vytáhl tak 4.2 ghz v lepším případě 4.4 ghz.
Než budu objednávat tak se tu radši s vámi poradím, jste zajisté chytřejší. Díky za jakékoliv rady.

Ještě dodám že mám zdroj 600W fotron a nejsem tím limitován, to stejné grafická karta GTX 950. Díky za jakoukiv radu.

Rozdíl je patrný i pro laika, jako hlavní a zásadní je jen třífázová nechlazená napájecí kaskáda, prostě není vhodná pro přetakt s ohledem na stabilitu a životnost té kancl desky.
Navíc není doporučená/schválená Intelem k možnému přetaktu, ten určuje a garantuje který čipset/Z,H,B .... je pro hrátky s taktěním vhodný.
(nic na tom nemění všeliké obcházení výrobců desek a neznalost prodejců, které se ve většině případů stejně projeví/odrazí na nestabilitě, životnosti desky a odsere to právě "šetrný" kupující)

Díky moc za super vysvětlení, ještě se rád zeptám.

Co je lepší volba g3258 nataktovat na 4.4 nebo 4460 netaktovaná ? Moje zakladovka neumožnuje taktování, ale podporuje socket 1150 pro intel 4 generace.

Mám dilema zda koupit 4460 do shit desky a nechat netaktovanou, nebo g3258 do té vaší zmíněné desky s chladičem a nataktovat.

Omlouvám se, že tak spamuju, ale nechci kvůli tomu zakládat nový topic a šířit bordel.

Přemyšlím o i3-4170 a nemusel bych kupovat ani novou desku ani chlazení. Udajně pro gtx 950 postačuje, váš názor ?