Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lagy Gta V

Dobry den chtěl bych se zeptat cim muze byt sekani gta v mam specifikace na nejmensi grafiku takze si myslim ze by to mel muj pocitac utáhnout ale po chvilce hrani se to zacne sekat ale po 20-30 min je to az uplne nehratelne...teplota je v pohode tu jsem kontroloval uz na jinych poradnach ale tam uz to pak nikdo neresil diky za odpověď :) nekdy se to laguje ihned na zacatku :)

Mohl bych poradit, jak tenhle problém řeším já. Mám taky GTA 5 přes social club a hraju na notebooku. Core i5 480M 2,67GHz, 8GB RAM a ATI Radeon HD5650M. Hraji na nejnižší detaily a s 30fps stabilně. Rozlišení HD. Vždycky po zapnutí hry mám 20fps. Tenhle problém vyřeším tak, že dám prostě pauzu, zmáčknu alt+tab a zase hru maximalizuju. 30fps. Ještě jsem si musel nastavení hry trochu dolazovat přes konfigurační soubor. Přecejen HD5650M není žádná světoborná grafika. Nicméně ovladače udělají hodně. Vyzkoušel jsem asi 8 různých verzí ovladačů a nakonec jsem našel optimální. Je třeba zjistit přesný typ grafické karty a pohledat ovladače. Není pravidlem, že nejnovější musí být nutně nejlepší. Pokud výrobce vydal ovladače pro tvoji grafickou kartu, a ty ovladače jsou připravené pro hraní GTA 5, doporučil bych je.

A taky bych omezil procesy na pozadí. Ty, které nepotřebuješ. Například vypnutý prohlížeč, skype, steam, origin a podobné aplikace, které ke hraní nepotřebuješ. Zejména p2p programy typu utorrent apod. Z vlastní zkušenosti vím, že tyto programy mi dělaly při hraní potíže a to hlavně v onlinu. Pokud moje předchozí rada nepomůže, tak by mohlo pomoct nastavení priority na vysokou. Zapneš hru, najdeš si ve správci úloh proces gta5.exe, klikneš pravým -> nastavit prioritu -> vysoká. Nedávej reálný čas. Poslední věc, která mě napadá by mohla být pomalá přenosová rychlost disku. Víc věcí už mě nenapadá. Vyzkoušej a dej vědět, jestli Ti něco z toho pomohlo.

dobře diky moc vyzkousim a ty aplikace na pozadi jsou vse vyple, zkousel jsem jich vypnout co nejvic pomaha mi i strejda který je tak na pul it ale ani ten nevedel kontrolovali jsme teplotu všechno atd ale nic nezabralo... ale vyzkousim tvoji radu a dam vedet :) diky