Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HHD nelze otevřít

Zdravím mám externí HDD 2TB WD který je permamentně připojený na PC . Dneska se ukázal jenom jako Místní DISK E ani velikost se neukázala , ani vlastnosti disku nejdou otevřít . Když na něho kliknu chvilku načítá a pak to nabídne formátování . Chci se zeptat jestli ten disk se už musí formátovat nebo je program co by popřípadě opravil disk nebo dokázal se do něho dostat a aspoň něco zalohovat před formátováním . Děkuji všem za rady .

Zkus obnovovaci program Recuva nebo zkus nabootovat live CD Ubuntu a pripojit disk.

Jinak externi disk mas pred vypnutim pocitace bezpecne odebrat.

Externi disk ma byt vzdy zalohovan, aby te pripadna ztrata dat nebolela.

To co se ti stalo se u externich disku stava bezne.