Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ceny Externích WD SSD Disků

Ahoj, dneska jsem byl na prodejně Planeo Elektro a prodavač mi nabízel externí SSD disk od WD s kapacitou 2TB za cca 2800kč, samozřejmě bylo na výběr více druhů. Co mě ale zarazilo bylo, že se nejedná o plotnové disky ale o SSD disky. Snažil jsem se mu to rozmluvit ale stál si za tím ! Co si o tom myslíte ? Hledal jsem nějaké informace na netu ale našel jsem prd ;-)

Jak jsem psal, snažil jsem se mu to rozmluvit, ale nedal se. Když jsem mu řekl, že ssd disk do notebooku stoji 256GB +- 3000Kč tak mi řekl, že disky do notebooku jsou daleko dražší než ty externí, že ty externí jsou levnější, jelikož se nedoporučuje z nich data číst, čtením dat se disk prý velmi opotřebovává a proto je určen jen k zálohování, tudíž když se s ním moc často nepracuje. :-)

Ono stačí vědět, co tam dělá za lidi. Člověk, který o to má zájem, v naprosté většině případů nemá chuť skončit jako prodavač. Zboží doporučují lidi jako můj kamarád - instalatér, prodává televize v podobném elektru a přitom reálně o tom mimo marketingové kecy ví asi tak to, že tu dlouhou černou šňůru musí narvat do zásuvky. Má obdivuhodnou znalost modelů všech výrobců, zpaměti vyjmenuje, který model má jaké interní označení (, že ABC123456789 je o měsíc novější, než BCZ741852963 a dostane za ni o korunu větší bonus, když ji prodá), ve kterém měsíci přišel na trh a jaké má rozlišení, ale když se s ním člověk baví na úrovni elektroniky běžného života, klidně o těch televizích, je totálně mimo.

No napsal si to přesně,jsem kdysi kupoval s tatíkem Tv tak jsem si projel fora kterou Tv ano kterou ne a nestačil jsem se divit co "prodavači" blekotali v Planeu,Datartu apod.:-) Nechci házet všechny do jednoho pytle i v těch marketech jsou lidi co maj přehled a poradí dobře,ale když ti řezník co tu práci vzal že musel když jiná nebyla radí jakou Tv nebo, pračku.:-D