Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalacia PHP na windowz (apachce + mysql)

Takze chcem nainstalovat tieto 3 veci lebo zatial som pouzival len starucky phphome.
Nainstaloval som apache 2.2.4 - funguje 8-)
Teraz som chcel nainstalovat k tomu php 5.5.2 - pri instalacii som zvolil Apache 2.2.x Module a neistaloval som ziadne extensions ani extras (ci jak sa to pise), pri tejto instalacii som mal stopnuty apache (pre istotu)
Instalator doplnil do httpd.conf:

#BEGIN PHP INSTALLER EDITS - REMOVE ONLY ON UNINSTALL
PHPIniDir "C:\Program Files\Web\PHP\"
LoadModule php5_module "C:\Program Files\Web\PHP\\php5apache2_2.dll"
#END PHP INSTALLER EDITS - REMOVE ONLY ON UNINSTALL

a php samozrejme ze nejde... :.(

No hlavny dovod preco som nepouzil WAMP bol asi ten ze som nevedel ze nieco take je... :-[
Kompletne baliky co poznam ja su najmenej 5 rokov stare. Samozrejme ze som php skript nahral do spravneho adresara a aj apache bezal (a aj php.ini je tak kde sa pise a dokonca je tam aj php5apache2_2.dll). Ja som skor rozmyslal ze ci netreba nastavit niekde taku vec ze "php subory" maju priponu .php - pretoze to som nikde nevidel (ale to by asi defaultne malo fungovat)

Edit: tak zda sa ze to ide az na peknu hlasku od nodu - ja som chcel vsetko nove hlavne preto ze na wz.cz pouzivaju uz nejaku moc divodu databazu co nesla do mojho stareho mysql importovat tak dufam ze teraz to pojde...
[wamp.gif]