Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Preinstalacia os

ahoj prosim vas pekne mam windows 7 na odieli oznacenym C: a mam tam fotky hudbu a tak. po preinstalovani windosu mi zmiznu fotky a hudba alebo sa mi to vsetko prenesie do windows.old? dik
Změna kategorie, původně: Software. Operační systém je operační systém. (karel)

Notebook bol kupovany s druhej ruky po starom panovy. Neviem kto tam zmazal recovery oddiel. Windows si chcem reinstalovat lebo je zasraty blbostami. Lenze mam tam svoje fotky a hudbu a ine. A ja sa pytam ked dam instalovat windows na oddiel C: tam kde mam hudbu a fotky tak ci sa mi to reinstalaciou nevymaze a ulozi fotky a hudbu do windows.old

z výroby se nikdy disk nedělí na systém a zvlášť uživatelská data. výrobce tam jedině nacpe recovery oddíl, to je všechno. inteligenci místo výrobce a mrchosoftu musí projevit až zákazník.

takže přeinstalacechtivý tazatel musí naposledy nabootovat do svého systému a zkopírovat všechna data na externí disk.
taky se může přihlásit jako jiný admoš a zkopírovat celý svůj profil.
(na jiném pc/pod jiným uživatelem se mu stejně může stát, že po 20 letech zjistí, že nezná nic o uživatelských právech)

Bych to udělal tak že bych si udělal nový oddíl tam bych hodil data a udělal čistou instalaci, následně nainstaloval ovladače a další důležité a uživatelské programy.
Nejlepší mít tři oddíly: C: Systém D: Data E: Recovery

Jinak pro TAZATELE:

Vzhledem k tvé otázce, bych tebou raději nezasahoval do instalace OS, raději bych se podíval nejdříve alespoň na nějaké videa instalace, či návody. Na googlu toho bude určitě tři prdele stačí jen hledat. Aby si tu pak nepřišel s následným pláčem, že data prostě samy zmizly.
Je to jednoduchá věc, ale ne s tvými znalostmi.