Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku

Zdravím,jelikož mi odešel můj starý notebook,tak bych si potřeboval koupit nový. Bohužel na to nemám zrovna moc financí takže hledám max tak do 12 000. Potřebuju ho využívat na různé věci do práce,ale jsem také i občasný hráč her (notebook potřebuju kvůli častému cestování)...zalíbil se mi notebook HP 15-af105nc (4-jádro AMD A8 APU 2,2GHz,RAM 8GB DDR3,AMD Radeon R5 M330 2 GB). Mohli bych vás poprosit o jeho celkové zhodnocení komponentů a třeba i pár tipů které novější hry by mohl rozjet alespon na střední detaily?

Předem opravdu moc děkuji :)
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PS sestavu. (karel)

Na limit 12tis.Kč nejspíš nic lepšího neseženeš, pokud nechceš jít do značky Acer. V této cenové kategorii má HP notebooky s papírově o něco málo lepšími CPU Intel, ale kvalitu pak sráží menší ram 4GB a jsou bez dedikované grafické karty.
Jestli máš záměr hrát nějakou konkrétní hru, tak si tu informaci zda to notebook v podobné konfiguraci rozjede, vygoogluj. Minimálně bych počítal, že hry vydané 2015 spustíš na low kvalitě.