Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD disk zamrzá

Ahoj mám takoý problém. Občas když mi třeba i startuje Windows nebo při běžném používání se mi stane že mi asi zamrzne SSD a počítač tak půl minuty nic nedělá. Zkošel jsem to jak na W7 tak na W10 a je to stejné. SSD mám asi dva měsíce s dělalo to v podstatě už od začátků, ale sázel jsem na to, že za to může Windows.

Dá se to něčím ověřit že je to právě tím SSD? Vždycky když se to zasekne a dívám se na HDD Ledku na předním panelu tak ani neblikne.

SSD disk: http://www.czc.cz/crucial-bx200-240gb/180816/produ kt

Mám tam neště jedno HDD a CD romku. No mám takové tušení že to začlo dělat když jsem tam připojil ten hard disk. No ale pokud to bez něho pojede normálně tak co s tím? Mám tam všecky ostatní věci. SSD mám jenom na systém a všechno ostatní mám na HDD.

Takže. Vypojil jsem kompletně HDD - data i napájení. Zapnu pc a on mi začne říkat že nemá z čeho bootovat, což absolutně nechápu když na to mdisku není žádný systém. Zkusil jsem prohodit ty datové kábly od těch disků - HDD jsem dal do SSD - nic se nezměnilo. Připojil jsem teda zpátky HDD ale s tím káblem kde předtím bylo SSD - všecko vypadalo OK ale když bzačal načítat windows tak se prostě z ničeho nic vypnul..nikdy se mi nic takového nestalo vůbec to nechápu. Tak jsem to zase zapojil jak předtím a už to šlo a zatím žádný zásek.

• V BIOSE ten SSD mas nastaveny jak? ( + nesmi mit spusteny PLUG)
• Jaky ten disk SSD ma format ? Instalaci samotného OS jsi provedl v EFI/UEFI ?
V prvé rade, tomu SSD dezaktivuj funkci automatické defragmatace, popripade INDEXovani pridel na jiny disk HDD.

Tohle nebude SSD, to spíše vypadá jako problém s původním HDD. Mě to v poslední době také děla, disk přitom šrotuje jak vzteklý a na PC nic nefunguje, ani myš, ani hodiny. Po 10-20 sekundách se to zase rozběhne a všechno funguje jak předtím. Čím méně mám místa na HDD a čím je náročnější úloha, která zrovna na PC běží, tím to dělá častěji. Při vymazání části disku a uvolnění místa (pro odkládací soubor?), to skoro vymizí.

Asi máš systém na obou discích a ten klasický to občas přibrzdí. Napadá mě, jestli to u Tebe nemůže dělat odkládací soubor na původním HDD?